Může jedna činka stačit k vysoce efektivnímu silovému cvičení a posilování?

Úvodní stránkaMůže jedna činka stačit k vysoce efektivnímu silovému cvičení a posilování?
28.květen 2015 od Magda v rubrikách Nové články, Sport, Zdraví
štítky Fitness, Hubnutí, Zdraví, Životní styl
Článků o posilování a, správném provádění jednotlivých posilovacích cviků a vhodném nářadí existují stovky. Mnoho z nich je ale zaměřeno především na posilování na speciálních strojích, které si domů jen tak někdo nekoupí a nebo je najdeme v posilovnách. Obecně je rozšířeno, že jedna činka k účinnému a efektivnímu posilování nestačí. A přesně o vyvrácení tohoto tvrzení se asi nejvíce v současnosti stará Pavel Tsatsouline, propagující KETTLBELL.

Co je kettlebell?

Kettlebell je činka, známá již od dob starého carského Ruska. V těchto dobách byla také velmi populární. Jedná se o činku kulovitého tvaru s plochou spodní částí a nejdůležitější je ucho v horní části činky. Vyrábí se v mnoha hmotnostech pro různé druhy cvičení a pro různé kategorie sportovců. Tvar a účinek však zůstává stejný. V současnosti se kettlebell stává velmi oblíbenou cvičební pomůckou také. Dokonce po celém světě.

V čem všem kettlebell pomáhá?

Možná byste ani nevěřili, že jediná činka dokáže být tak užitečná a může sloužit k tolika pozitivním dopadům na tělo posilujícího. Kettlebell je určen pro intenzivní série cvičení, které by se měly pravidelně opakovat. Pokud to dodržíte, tak toto závaží napomáhá výrazným způsobem ke snížení množství tělesného tuku. Ten je nahrazován svalovou hmotou. Kettlebell pomáhá budovat objem svalů a také je tvaruje. Budujete objem, ale i samotnou sílu. Stačí jen správně používat.
Kettle-Bell

Cviků je několik desítek

Cviků s kettlebellem je možné provádět hned několik desítek. Každý je určen pro posílení jiných partií a díky tomu dochází ke komplexnímu posílení celé vrchní části těla. K velkému posílení při cvičení dochází také v oblasti stabilizačních svalů, což ani moderní přístroje nejsou schopné zajistit. Pro začátek cvičení s činkou kettlebell můžete využít kurzy vedené zkušenými lektory nebo hledat inspiraci na internetu, kde najdete jednotlivé cviky i s popisem jejich provedení.
Magda Autor Magda