MS 2015 je tady ... jak přesně bude probíhat?

Úvodní stránkaMS 2015 je tady ... jak přesně bude probíhat?
7.květen 2015 od Magda v rubrikách Nové články, Sport
štítky Česko, Hokej, MS2015, Sport
Opět po jedenácti letech se do naší vlasti vrací jedna z největších hokejových událostí na světě – tedy hokejové Mistrovství Světa. Naposledy se na našem území konalo MS v roce 2004. I tehdy, stejně jako letos byla za pořadatelská města zvolena Praha s Ostravou. Jedná se o logický krok především z důvodů, že právě haly v Praze a Ostravě jsou největší a nejlépe vybavené na českém území. také jejich rozmístění je ideální, aby si mohli atmosféru hokejového MS vychutnat diváci ze všech koutů republiky.

Poslední šampionát v ČR se nevydařil podle představ

Pro českou hokejovou reprezentaci skončil šampionát v roce 2004 velkým zklamáním. V základní skupině a vlastně až do fáze přímých vyřazovacích bojů naši reprezentanti doslova válcovali jednoho soupeře za druhým. Podle odborníků i podle široké veřejnosti aspirovali jednoznačně na zlatou medaili. Zejména když v posledním zápase před čtvrtfinálovým soubojem doslova deklasovali mužstvo Kanady 6:2. V samotném čtvrtfinále pak na naše mužstvo čekal výběr USA, který na šampionátu až tak nezářil. Po základní hrací době i po prodloužení zůstal stav 2:2. A v následných nájezdech přišel šok, když je vyhráli mladíci z USA. Až do chvíle posledního nájezdu si snad žádný fanoušek prohru nepřipouštěl.

Podíváme se na skupiny

Počet účastníků letošního mistrovství světa je 16. Rozděleni jsou do skupin A a B. Skupina A odehraje své zápasy v Praze a skupina B v Ostravě. České fanoušky bude zajímat především pražská skupina, osazená týmy České republiky, Švédska, Kanady, Švýcarska, Lotyšska, Francie, Německa a Rakouska. Ve skupině B se divákům představí Slovensko, Finsko, Rusko, USA, Norsko, Bělorusko, Slovinsko a Dánsko. Podle umístění ve skupinách jsou následně určeny dvojice pro čtvrtfinálové zápasy. Podle bookmakerů by o čtyřech postupujících ze základních skupin nemělo být pochyb. Z pražské skupiny A by si postup měly zajistit týmy České republiky, Kanady, Švédska a Švýcarska. I ve skupině B jsou favorité, ačkoliv výrazní adepti na postup jsou jen 3 – USA, Finsko a Rusko. Na čtvrtou příčku si dělá zálusk Slovensko, ale velkým soupeřem mu budou týmy Dánska a Norska. Jak to vše dopadne? Tak to se musíme ještě nechat překvapit. Stránky MS (rozpisy zápisů, tabulky): http://www.ms-v-hokeji.cz/
Magda Autor Magda