Moře zábavy pro malé i velké, takový je německý Europapark

Úvodní stránkaMoře zábavy pro malé i velké, takový je německý Europapark
5.listopad 2014 od Radush v rubrikách Cestování, Nové články
štítky Cestování, Tip na víkend, Zahraničí
Také se vašim dětem rozzáří očka pokaždé, když narazíte na pouť nebo třeba jen na kolotoč? Máte i vy máte rádi zábavu a nebojíte se vyrazit za velkým dobrodružstvím? Nejste už sice adrenalinový nadšenec, těmhle zálibám jste již odrostli, ale přesto byste si starosti všedních dnů nějak rádi zpestřili? Pokud jste alespoň jednou odpověděli ano, máme pro vás skvělý tip, kam vyrazit. V zemi našich západních sousedů se totiž nachází zábavní park, ve kterém si na své přijde skutečně každý. Leží poblíž německo – francouzských hranic, co by kamenem dohodil od města Štrasburk. Pro nejpřesnější určení však do své navigace zadejte název německého města Rust, kde vás jméno Europapark bude provázet na každém kroku. „Eurojméno“ odkazuje na skutečnost, že se zde nachází mnoho atrakcí, přičemž každá z nich je navržena v duchu některé z vybraných 13 evropských zemí. Narazíte zde na domy postavené ve stylu konkrétní země nebo potkáte personál v místním oblečení. Zároveň tu můžete ochutnat občerstvení s typickými pokrmy a naslouchat tradiční hudbě. V ruské části tak například můžete vyzkoušet atrakci odkazující na vesmírnou stanici MIR, projít se mezi dřevěnými venkovskými chaloupkami a zavlnit se v rytmu ruských melodií. V skandinávském koutku můžete vyzkoušet raft na divoké řece, která protéká „fjordy“, jimiž se sever Evropy jen hemží. V britské části jsou atrakce laděné ve stylu fotbalu a Shakespeara. Jedná se ale jen o letmý výčet, ten ucelený totiž překračuje možnosti tohoto článku. Pro nejodvážnější jsou připraveny atrakce s názvem Blue Fire a Silver Star. První z nich je laděna do islandské tématiky. Jedná se o bobovou dráhu v délce 1 kilometru, která vás povozí s rychlostí 100 km/h. Během jízdy se několikrát ocitnete hlavou dolů, otočíte se během mžiku o 360° a zažijete zrychlení z 0 na 100 km/h za 2,5 vteřiny. Pro skutečné dobrodruhy je určena bobová dráha Silver Star, jenž má souvislost s Francií. Na samém počátku se vagónky poměrně pomalu šplhají do výšky 73 metrů, odkud padají neuvěřitelnou rychlostí 130 km/h dolů. Už samotná představa této výšky budí v osazenstvu jednotlivých vagónku strach. Následný strmý pád u někoho vyvolá děsivý křik, zatímco jinému hrůza nedovolí ani dýchat. Nejintenzivnější zážitek mají lidé sedící hned v první řadě. Na tato místa se čeká samostatná fronta. Věřte nebo ne, najde se spousta zájemců, kteří se na atrakci s chutí vrátí.
Silverstar - Europa Park
Jednodenní vstupenka pro dospělého vyjde na 42,5 eur a máte v ní zahrnutou návštěvu jakékoli atrakce. Je tedy jen na vás, co zvolíte. Vzhledem k ohromnému počtu atrakcí, je často využívanou možností 2 denní vstupenka v hodnotě 80 eur. Děti mají slevu. Ceny v zimní sezóně jsou nižší, protože ne všechny atrakce jsou v provozu.
Europa-Park
Hledáte – li ubytování, můžete zvolit některý z hotelů, které jsou rovněž součástí parku. Návštěvníky zvou svým osobitým stylem věnovaným opět určitým zemí. Ubytovat se tak lze například v italském, portugalském či španělském hotelu. Ceny se pohybují většinou okolo 60 eur za noc a pokoj pro osobu ve vícelůžkovém pokoji včetně snídaně. Ubytovat se však můžete i v některé z nepřeberných nabídek privátů. Ceny jsou více než příznivé. Proto neváhejte a vydejte se na úžasný výlet, ze kterého se snad ani nelze vrátit zklamaný.
Radush Autor Radush