Moje čočková polévka - lepší než od tchýně

Úvodní stránkaMoje čočková polévka - lepší než od tchýně
1.březen 2017 od Dáša v rubrikách Hobby a zahrada
štítky Recepty, recept, Polévka, Čočka, jídlo

Nejoblíbenějsí polévka mého manžela je čočková. Vždycky říkal: "nejlepší čočkovou polévku umí moje maminka, pak já". Potom jsem mu jí uvařila podle mého receptu. Vařila jsem ji s láskou a nejlíp, jak umím. Dostala jsem za ní nejcenější ocenění: "Takhle doboru ani máma neumí" :-) Mimochodem, tchýně vaří skvěle...

Od té doby vařím čočkovou polévku velmi často a ve velmi velkém množtví. Asi nám ji chodí ujídat skřítci, jinak si nedokážu vysvětlit, kam vždycky tak rychle zmizí.

Na moji čočkovou polévku budete potřebovat

1 velkou cibuli
3,5 l hovězího vývaru (4 kostičky hovězího bujónu)
500 g čočky
3 lžíce vepřového sádla + 1 čajovou lžičku na osmažení cibulky
8 vrchovatých lžic hladké mouky
4 – 6 stroužků česneku
2 lžíce majoránky
5 lžic octa
sůl
pepř

Čočková polévka
Čočková polévka

Na 1 lžičce sádla do zlatova osmažíme najemno nakrájenou cibulku, zalijeme hovězím vývarem (protože polévku vařím velmi často a času mám málo zalévám vodou a po změknutí čočky přidávám hovězí bujón), přidáme 500 g čočky. Vaříme dokud není čočka měkká, cca hodinu.

V menším hrnci necháme rozpustit  3 polévkové lžíce sádla, nasypeme 8 vrchovatých lžic hladké mouky a za stálého míchání metličkou pražíme dokud mouka nedostane hnědavou barvu a ucítíme opražené aroma. Právě tehdy je ten správný čas odstavit hrnec z plotýnky a za stálého šlehání metličkou přilévame studenou vodu, dokud nevymícháme hladkou řidší kaši, kterou za stálého míchání vléváme do vroucí polévky. Od této chvíle je potřeba polévku promíchavat, aby se nepřipálila.

Pokud jsme na začátku vaření nepoužili hovězí vývar, přidáme 4 kostičky hovězího bujónu, 4 – 6 stroužků prolisovaného česneku (záleží na vaši chuti), 5 lžic octa, 2 lžíce majoránky. Dochutíme solí a pepřem. Necháme 5 min provařit a máme hotovo.

Polévku vařte s láskou, to je má tajná přísada, která moji čočkovou polévku dochutí k dokonalosti.

Ať je i u vás kastrol rychle prázdný a vaši milovaní strávníci se oblizují až za ušima, to je ta nejkrásnější pochvala, kterou můžete dostat za čas strávený u sporáku.

 

Dáša Autor Dáša