Mít v srdci místo pro obě

Úvodní stránkaMít v srdci místo pro obě
15.březen 2018 od Dee v rubrikách O dětech
štítky děti, rodiče, Rodina, dětství

Asi vám to bude připadat úsměvné, ale určitě nejsem jediná, komu tahle myšlenka (skryta v nadpise) přichází často na rozum. B. je láska celé mé rodiny- do nedávna byla jediná a největší. A tak není divu, že měli všichni najednou strach, kam v srdci nacpou tu maličkou (R.), co se teprve měla narodit. Zbylo tam ještě vůbec nějaké místo? 

Tedy, vy co jste se někdy podobně báli, myslím, že jste měli proč. Jasně, je to přirozené- jste přeci pro obě děti MÁMA a TÁTA. A pak mezi členy vaší rodiny jste taky nikdy nedělali rozdíly. Jenže vysvětlete to mamince, která právě porodila to nejúžasnější dítě na světě a přitom jedno takové, stejně úžasné, už doma má- no, začátek moc jednoduchý nebyl. Bylo těžké neběžet za první, když si hrajete s druhou. Ta první mě teď taky potřebuje! 

Už jsem se několikrát přistihla, jak dělím okamžiky na ty více či méně důležité, porovnávám něco, co by mě dříve nenapadlo jakkoliv srovnávat. Teď ale musím. Něco ten prcek prostě musí vydržet a něco jiného zas musí ta větší pochopit. Hlavní je jednat SPRAVEDLIVĚ asi jako učitel ve škole. Největšího respektu získáte, když budete s dětmi jednat fér. A je jedno, jak moc na ně občas křičíte. 

Takže, když si večer promítán uplynulý den a mám ten chvályhodný pocit, že tentokrát jsem ani jednu dceru nezanedbala, dojde mi, že nezbylo moc času pro změnu na manžela nebo, že za mnou dnes několikrát běhal pes s hračkou a já si s ním vůbec nestihla hrát. Ještě to chvíli potrvá než se chod rodiny trochu uklidní. Zatím je pro mě těžké všechno skloubit, děti jsou nevyzpytatelné. Ale jak ta malá poroste, bude vše lepší. 

Jednoduše je třeba si i na tuhle skutečnost zvyknout. A co se týče toho místa pro obě- nemějte obavy, do vašeho srdce se vejde tolik dětí, kolik si budete přát. A dokonce zbude místo i pro manžela, rodiče, přátele i ostatní. V tomhle je srdce nafukovací asi jako pouťový balónek, který vám v tomto případě rozhodně nepraskne. 

Užívejte si ty okamžiky, kdy jste spolu šťastní a hltejte všechny rodinné momenty. Foťte, zapisujte, dělejte si poznámky, jako kdybyste tak mohli všechno chytit do dlaně a jednou ji prostě jen tak  otevřít a BÝT ZASE TU.

Dee Autor Dee