Microsoft má strach z Chromebooků

Úvodní stránkaMicrosoft má strach z Chromebooků
15.červenec 2014 od david v rubrikách GigaTech, Nové články
štítky IT, PC
[L]evné počítače s operačním systémeme Chrome OS který vyvíjí společnost Google získávají stále větší popularitu. Jejich rostoucí prodeje už začínají dělat vrásky i takové stálici IT trhu jako je společnost Microsoft. Provozní ředitel Microsoftu Kevin Turner na konferneci WPC 2014 ve Washingtonu prohlásil:
"Udělali jsme několik změn. Nebyla to pro nás lehká volba, ale byla potřebná."
Jednou z těchto změn je i to, že si Microsoft u dotekových zařízení s velikostí do 9 palců přestal účtovat poplatky za operační systém. Podobně také Microsoft reagoval u levných notebooků, kde je pouze do systému začleněn vyhledávač Bing. ChromeOS Microsoft chce do budoucna opustit svou strategii kde se pouze soustředil na udržování svého tržního podílu, nyní je dle Turnera potřeba
"redefinovat to jak smýšlíme o trhu"
Díky silnému nástupu mobilních telefonů a tabletů, na který nedokázal Microsoft adekvátně zareagovat, tak nyní Redmondský gigant ovládá pouze 14 procent trhu koncových zařízení, kam jsou mimo PC a notebooků počítány také mobilní telefony a tablety. Ještě větší problém se ale před Microsoftem pomalu rýsuje. Dle posledních statistik stále více firemních zákazníků nakupuje zařízení s Chrome OS, jako náhradu za starší počítače. Velkou roli zde hraje především cena zařízení a také jednoduchá údržba, kdy veškeré služby fungují v cloudu. kevin_turner Microsoft se ale rozhodně nevzdává a jako první vlaštovku v těchto dnech představil dva nové notebooky Acer Aspire ES1 a Toshiba 11,6. Obě tyto zařízení se budou prodávat za 249 dolarů, což je cena srovnatelná s konkurenčními Chromebooky. Novou strategií Microsoftu se tak stává "platformy a produktivita" Nakonec svého vystoupení Kevin Turner vzkázal:
"Uděláme cokoliv pro to, abychom na trhu zvítězili!"  
david Autor david