Lípa Vás prohřeje

Úvodní stránkaLípa Vás prohřeje
30.prosinec 2016 od Dee v rubrikách Zdraví
štítky Bylinky, Zdraví, Zima

Víte, co na lípě nejvíc obdivuji? Její korunu. Lípa je pro mě stromem, který má sílu i vzrůst, může se dožít i tři sta let. Připadá mi krásná stářím a moudrostí. Kdyby stromy mohly mluvit, ona by určitě nejvíc vyprávěla!

I přesto, že mluvit nedokáže, je to i tak docela zvučný strom- baví mě její listy a taky to, jak to kolem ní bzučí. Onehdá jsem četla, že z jednoho hektaru lipového lesa získají včely až 1 tunu medu za sezonu, no to je skvělé, nemyslíte? Asi se brzy stanu sázečem lip, to by mohlo být prima řemeslo … tedy pokud nějaké takové vůbec existuje. A co teprve toho medu kolik by bylo!

LÍPA OBECNÁ

je často mohutný vysoký strom se srdčitými listy a světle žlutými kvítky. Roste po celé Evropě, v Číně i v Asii. Je již od dávných časů spojená s historií naší země. Podle pověstí pod ní odpočíval Jan Žižka i kázal Jan Hus. Je naším národním stromem.

Lípu můžeme pěstovat na každé zahradě, kde je pro ni dost místa. Dnes již málokdo má to štěstí, že ve svém okolí najde lípu v neznečištěném prostředí a může si tak chodit natrhat její listy a květy. Na takový sběr se vypravte v červnu před začátkem prázdnin, hledejte Lípy obecné, velkolisté a srdčité.

Je skvělá při léčbě chřipky. Umí prohřát i tlumit kašel. Má žlučopudný, močopudný i potopudný účinek. Uklidní Vás při pocitech strachu i napětí, pomůže ke zdravým vlasům i pleti.

Druhy použití:

Čaj proti nachlazení, chřipce i suchému kašli: 2 lžíce lipového květu přelijeme ½ litrem vroucí vody a louhujeme 10 minut. Pijeme jej teplý a nejlépe pod peřinou. Já k němu ráda přidávám i heřmánek a trochu medu, to mi potom to léčení víc chutná.

Na prohřátí je skvělý v kombinaci s bezem a pro uklidnění i proti kašli je dobrý s mateřídouškou. Určitě vyzkoušejte.

Čaj (nálev) je dobrý při nespavosti, pro uklidnění nervů, bolestí hlavy i pocitu strachu. Stačí jednu lžičku lipového květu smíchat s jednou lžičkou meduňky a majoránky. Necháte 5 minut louhovat a potom už jen trochu přisladíte medem a počkáte si na účinek. Věřím, že se po šálku takového čaje budete cítit lépe.

Lipové bonbóny jsem, přiznám se, ještě nikdy nedělala, ale vždycky mě ten recept lákal, tak doufám, že ho někdo z vás vyzkouší. Potřebujeme 400 g medu, 100 g želatiny, 100 ml silného lipového čaje a 100 ml odvaru z 20 - 30 g Proskurníku lékařského.

Připravíme si tři nádoby: v jedné rozpustíme med, ve druhé želatinu (agar) v lipového čaji a ve třetí svaříme kořínek Proskurníku. Odvar z kořínku a želatinu přecedíme a smícháme s medem. Namastíme olejem několik plochých talířů a necháme přes noc vychladnout.

Ještě před úplným ztuhnutím nakrájíme směs na kostičky a jakmile jsou tvrdé, můžeme je uschovat. Jsou prý dobré na kašel (pro děti až od tří let, ne více jak tři kousky denně). Snad budou chutnat!

Dee Autor Dee