Krabička na vzpomínky

Úvodní stránkaKrabička na vzpomínky
22.leden 2015 od Dee v rubrikách Nové články, O dětech
štítky děti
Pořád mi to připadá málo. Málo poznámek o tom všem, co nejen zrovna prožívám jako maminka, ale také o tom, jak se mění naše dcera B. (celé její jméno zatím neprozradím, ale přeci jen už vám o ní nějakou tu dobu píšu, tak ji už mohu zas o kousek přiblížit).

Je to málo!

Fotím ji na telefon nebo fotoaparátem, dělám krátká videa s jejími pokroky, zápisuji své poznámky do sešitu, píšu tyhle články, ale stejně mi to někdy připadá málo. A taky, že to nestíhám vše zaznamenat, mě trochu děsí. Poraďte mi, jak nejlépe si kouzlo tohoto období uchovat? A kam?

Co takhle do dřevěné krabičky?

Takové se mi líbí moc. Vytáhnete ji ze zásuvky a všechno bude zpět! Jasně, že už to nebude stejný okamžik, to už nikdy nepůjde (což mě osobně teda děsně štve), ale budete tomu velmi blízko! A to zní lákavě, nemyslíte? K takové fotce nebo videu můžete přidat i nějaký předmět a vzpomínka má hned ostřejší linky. To se mi líbí. Ráda si nechávám na památku různé předměty. Vlastně přávě v tomhle mám až nevšední zálibu. Nedokážu např. vyhodit ani jeden ze svých diářů (tak se tu kupí a kupí, až manžel supí a supí). Řeknu vám, je to se mnou zlý- stejně tak se nedokážu zbavit ani jedné psovy rozpadající se hračky (zašívám a zašívám je pořád dokola), každou vezmu na milost. Asi zas pro ty psí vzpomínky ...

Tuhle vlastnost mám po tatínkovi!

Ten taky neumí nic vyhodit, zvlášť elektroniku, žádný funkční monitor přeci nesmí přijít nazmar, a tak je má vyskládané ve sklepě. Co kdyby náhodou odešla některá z těch "černých placek" v rodině, máme okamžitou náhradu. Táta jestě navíc dokáže to rozbité opravit a to už je potom opravdu vyšší úroveň úschovy. Všechno opraví!, zvláště potom auta, ty jsou v naší rodině prostě na-po-řááád!

Skříňku ne, raději skříň

Víte, vzdát se některých věcí mi připadá skoro až jako, vzdát se některých vzpomínek a to by asi každý dělal nerad. Zvláště pak, když jsou to vzpomínky na děti, uf, to já si schovávám i její rozbitou sponku do vlasů. To byste nejraději žádnou malou skříňku, ale skříň, aby se to tam vešlo!

Přemýšlím moc dopředu

Myslím, že má potíž je v tom, že přemýšlím moc dopředu. A když myslím moc dopředu, tak opravdu MOC, už si píšu knihy, co si chci přečíst, až se to kolem všechno poněkud zpomalí, schovávám křížovky a příležitostně vybírám houpací křeslo. Mám to jako v té písni od Nohavici: "Starý muž". Pusťte si ji, je kouzelná. Ale jak tedy a kam uložit naše vzpomínky? Nebojte se a užívejte si každý okamžik, co zrovna prožíváte! Vybavil se mi teď náš letošní Štědrý den, B. byla kouzelná - první Vánoce, kdy už vnímala víc než barvy a světýlka. Chtěla jsem to všechno zachytit a natáčela a fotila, až mě musel manžel okřiknout, abych už si to JEN vychutnávala. A to je myslím to nejdůležitější, však on ten náš mozek má nějakou kapacitu a nakonec právě on bude tou nejlepší krabičkou na vzpomínky!
Dee Autor Dee