Kouzelná moc Aloe Vera

Úvodní stránkaKouzelná moc Aloe Vera
24.únor 2017 od chlad v rubrikách Hobby a zahrada
štítky Zdraví, Léky, Aloe, Kosmetika, Záněty, Dezinfekce

Když jsem byla malá holka, moje babička mi s ní mazala odřená kolena. Od té doby uplynulo spousta času, já se stala maminkou dvou malých raubířů a i já mažu rozbitá kolena šťávou z aloe vera. A ne jen to, objevila jsem kolik kouzla se skrývá pod pichlavou slupkou této rostliny.

Aloe Vera je pohledná sukulentní rostlina.  Má léčivé účinky, je nenáročná a odolná a tak jí může doma pěstovat každý. Můžete tak mít svojí „domácí lékarničku“ v květináči a vždy po ruce stejně jako já.

Aloe vera
Aloe Vera

Pěstování

Aloe vera patří mezi nenáročné pokojové rostliny a její pěstování je velmi jednoduché. Není náročná na zálivku. Má ráda sluneční paprsky a tak ocení, když ji umístíte na okenní parapet. Může ji pěstovat opravdu každý.

Její kouzlo se ukrývá uvnitř    

To nejcennější pro člověka najdeme uvnitř rostliny. Listy Aloe vera obsahují šťávu připomínající průhledný gel, která svými účinky může nahradit téměř celou domácí lékárničku. A není se čemu divit. Je tvořena více jak dvěma sty významných složek. Šťávu lze z listů Aloe vera získat pouhým vymačkáním.

Skvělá na odřeniny i na bodnotí hmyzem

Gel z listů ale vera má dezinfekční a hydratační účinky, je skvělý na odřeniny a popáleniny. Ranky se rychleji zhojí, ale nejen to zmírní i tvoření jizev. Šťáva z aloe vera je chladivá, proto se skvěle hodní i na bodnutí hmyzem. Stačí jen pomazat a za malou chvíli utiší svědění i bolest. Kožní alergie, exémy a plísně, s tím vším šťáva z aloe vera pomůže.

Kosmetický zázrak

Díky jejím protizánětlivým účinkům je dobrým pomocníkem v boji proti akné. Uříznutým kouskem listu poťupkáte na pupínek, který se rychle zhojí. Gelem z listu můžete potřít i celý obličej a nechat působit 10-15 min, vaše pleť bude čistá, hydratovaná a bez vrásek. Výborně se hodí i na léčbu oparů. 

Nejen tyto, ale spoustu dalších blahodárných účínků se skrývá v aloe vera. Pořiďte si taky jednu rostlinku a objevujte její kouzelnou moc.

chlad Autor chlad