Kmín kořenný

Úvodní stránkaKmín kořenný
19.únor 2018 od Dee v rubrikách Hobby a zahrada, Zdraví
štítky Koření, Bylinky, Recepty, Vaření, Zdraví

Kmín na ryby, kmín do polévky, kmín na husu nebo kachničku. V české kuchyni je to snad nejvíce používané koření do polévek. Známe ho jako celý, drcený nebo mletý. Často se také používá do pokrmů z brambor, ze zelí. V kuchařkách dokonce píší, že se hodí i k pečeným jablkům, do koláčů, sušenek nebo pochutin z listového těsta.

Také ho tak často používáte? 

KMÍN KOŘENNÝ 

Kmín pochází z Maroka, Asie, Indie i jižní Evropy, jeho pozůstatky byly nalezeny v pyramidách v Egyptě i v nálezech z doby kamenné. Kmín je známý nejen jako koření, ale také jako lék. Měl odhánět čarodějnice, udržet věrnost milenců, dokonce i holubů. Kmín se často používá také do likérů. 

Tato dvouletá bylinka je velmi nenáročná na pěstování, potřebuje především dostatek sluníčka, aby měla semena výraznou chuť. Můžete ji pěstovat na zahrádce, balkóně i na okně. Rostlinky se vysemení samy, takže pokud je necháte dozrát, vyrostou vám na stejném místě příští rok znovu. 

Kmínová semena je potřeba včas sklidit než opadají, celé okolíky ostříhejte a dosušte doma ve stínu na papíře. Kmín krásně voní, použít ho můžete nejen při vaření, ale také do čajů nebo na domácí pečivo. Určitě vyzkoušejte. 

Kmín usnadňuje trávení, pomáhá při zažívacích potížích i při nadýmání. Podporuje tvorbu mateřského mléka a usnadňuje vykašlávání. Přidává se do vody na vaření brambor a to nejen kvůli chuti, ale také proto, že neutralizuje škodlivý solanin. 

Druhy použití

Nálev z kmínu je dobrý na bolení bříška a také na podporu tvorby mateřského mléka při kojení. Stačit by měla polovina lžičky fenyklu, kmínu a anýze. Podrtíme ve hmoždíři, zalijeme vroucí vodou a necháme 15 minut louhovat, potom přecedíme. Pijeme 1x - 3x denně jeden šálek. Kmín se dobře kombinuje také s meduňkou nebo heřmánkem opět proti bolení bříška. Pokud k němu přidáte kopřivu má podpůrné účinky pro kojení. 

Odvar z kmínu a jablek proti bolení bříška a na podporu tvorby mateřského mléka připravíme z 1 lžičky kmínu, 1 lžičky jablečných slupek (sušených či čerstvých). Povaříme 7 minut a potom 10 minut louhujeme. Pijeme 1x až 3x denně, děti (od dvou let) mohou také. 

Nálev z kmínu pro lepší trávení připravíme z 25 g semen koriandru, 25 g semen fenyklu, 20 g semen anýzu a z 20 g semen kmínu nebo kopru. Vše promícháme ve hmoždíři, rozdrtíme a přelijeme vroucí vodou. (Použijte jen opravdu to, co potřebujete, aby vám nevyprchaly vonné silice.) Louhujeme 5 - 10 minut, scedíme a pijeme vždy po jídle. 

Kmínová polévka mojí babičky
Na závěr přikládám ještě rychlou kmínovou polévku, kterou mě naučila moje babička. Troufnu si říct, že ingredience máte doma vždycky a rozhodně není špatná. 

Olej a hrubou mouku opražíme na pánvi tak, aby vznikla světlá jíška. Do té přidáme kmín, nové koření a pepř. Mícháme ji tak dlouho, dokud nezezlátne. Jakmile je jíška hotová, zalijeme ji vodou a přidáme polévkové koření (vegetu, podravku), petrželku. Nakonec rozkvrdlám 1 vajíčko a vmíchám jej do polévky. Zkuste ji, já jí mám moc ráda. 

Dee Autor Dee