Kéž by dnes spala o něco déle!

Úvodní stránkaKéž by dnes spala o něco déle!
15.září 2016 od Dee v rubrikách O dětech
štítky děti, Výchova, Rodina, rodiče

Jistě si ještě pamatujete, jak jste vymýšleli, co se dá - jen aby ten váš prcek spal celou noc a ráno nevstával moc brzy. Zvláště pak po noci, kdy jste zrovna brzy do postele nezalezli. My taky měli pár nápadů, třeba jsme B. zkoušeli později uspat nebo jí pustit ráno pohádku, jen aby ještě aspoň chvilinku zůstala ideálně NEHNUTĚ na jednom bezpečném místě.

Nic z našeho snažení vlastně nikdy pořádně nevyšlo, pokud se totiž jednalo v tom to případě o úspěch, ukázal se být nakonec spíše náhodou. Co se jednou povedlo, jindy ne.

Přijde mi, že čím je B. větší, tím se já osobně víc plácám v tom, čím to je, že vstává tak brzy nebo se budí v noci. A řeknu vám, za více jak tři roky, kdy se některé noci “procházím” po našem bytě (hledám kliku u dveří, abych jí nenabrala ramenem, mačkám vypínač a nesu své dítě na záchod nebo potmě připravuji pití, protože MOC světla mě prostě MOC vzbudí), už vás leccos napadne:

  • tak například: TO JÍ ROSTOU ZUBY- tu já milovala, kdežto můj manžel ji začal časem pomalu a jistě nenávidět. Nejspíš proto, že se dala použít při jakékoliv indispozici naší dcery, takže jsem jí takto omlouvala nejen v noci nebo ráno, ale i přes den, což muž schopný jednou nebo dvakrát přijmout, ale víckrát už ne.
  • TO BUDE ÚPLNĚK- tak tuhle zas používám do teď, vlastně by pořád mohla platit, jen vážně netuším, zda na mou dceru opravdu má vliv fáze měsíce.
  • NĚCO ŠPATNÉHO SE JÍ ZDÁLO- jo, jo, tak o zlých snech bych vám mohla vyprávět, a jestli moje dcera chytla i malinko toho z mé noční fantazie, nudit se ve spaní jistě nikdy nebude.
  • MÁ ŽÍZEŇ NEBO POTŘEBUJE ČŮRAT- to myslím není třeba ani komentovat
  • V POKOJI JE MOC SVĚTLA- tahle je má oblíbená, nikdy mě neomrzí. Dokonce mě uprostřed noci dokáže tak “nakopnout”, že i ve tři ráno spínám kolíčky na prádlo ten tmavější jinak nezatažitelný závěs u B. v pokoji, jen aby tam měla co největší tmu. Ach jo, my mámy!

Vlastně doopravdy nevím, co mou dceru v noci budí nebo jí nutí ráno brzy vstát, i když toho moc nenaspala. Hledala jsem něco na internetu - něco, co by nás všechny uklidnilo a našla jsem zajímavý tip na tzv. DĚTSKÝ NAUČNÝ BUDÍK PRO BATOLATA.

Tento budík pomáhá dětem určit čas, kdy mají ještě zůstat v postýlce nebo už mohou vstát. Ukáže jim to buď barva podsvícení budíku nebo třeba nějaké zvířátko, co na něm je: když má např. opička oči zavřené, tak dítě ví, že ještě není čas na vstávání. Když oči otevře, může vyskočit z postele a začít budit i nás.

Je to jednoduché a přitom se zdá být docela účinné … tedy alespoň podle ohlasů, sami jsme to ještě nezkoušeli, ale myšlenka se mi líbí. Říkáte si: “Vždyť jí/mu to místo budíku mohu říct sama/sám, ať si jde ještě lehnout, ale věřte mi, není to ono!

I když se snažíme sebevíc, pozoruji na dětech, že na některé informace časem přestanou slyšet, zvláště pokud je podává rodič a opakovaně. Jedině, že by přišel někdo “kvalifikovanější”, a to v případě buzení nemůže být nikdo jiný než takový speciální budík!

Nebo máte lepší nápad?

Příbuzné články

Povídání před spaním
Když se jim nechce vstávat
Odpočinek

Dee Autor Dee