Kam v New Yorku na nákupy oblečení

Úvodní stránkaKam v New Yorku na nákupy oblečení
9.únor 2015 od Radush v rubrikách Cestování, Móda, Nové články
štítky Cestování, Nákup, Zahraničí
Také jste už slyšeli o tom, jak se v Americe vyplatí nakupovat? O pohádkově levných obchodech s oblečením a elektronikou za báječné ceny? Nebo třeba o laciném značkovém zboží, které se u nás prodává za několikanásobně vyšší ceny než za „velkou louží“? Můžeme vás ujistit, že se tyto zvěsti skutečně zakládají na pravdě a pro ty, co rádi nakupují, jsou USA zemí takřka neomezených možností. Samozřejmě druhým dechem musíme připustit, že je nutné mít v poslední době na paměti, že kurz dolaru vůči koruně strmě stoupá a americké zboží z pohledu našince prodražuje. Nicméně nákupy některého druhu zboží i po přepočítání vycházejí v Americe mnohem výhodněji než v našich krajích. V dnešním článku vám poskytneme několik tipů na obchody s oblečením v New Yorku, ve kterých se vyplatí provětrat peněženku. A kam přesně že na tyto nákupy vyrazit? Na to si posvítíme během následujících řádků. Macy’s
  • Největší nákupní dům v New Yorku založený v roce 1858, který se dnes pyšní více než 850 pobočkami po celých USA. Najdete zde oblečení, obuv, módní doplňky i kosmetiku za úžasné ceny. Vaše nákupy tu navíc můžete zlevnit tím, že si necháte v mezipatře po předložení vašeho pasu vystavit slevovou kartičku „pro cizince“, kteří jsou osvobozeni od placení daně. Obchod se nachází na Herald Square na Broadway mezi 34th a 35th Street.
Victorie Secret
  • Hned naproti nákupnímu domu Macy’s můžete navštívit obchod Victoria Secret, který se specializuje především na dámské spodní prádlo. Budete – li mít štěstí, narazíte ve slevách na skutečně zajímavé kousky. Pořídit zde můžete podprsenku za cenu okolo 5 dolarů, sadu 10 spodních kalhotek za 10 dolarů, ale například i noční košilky či pyžamo doslova za pár babek. Je nad slunce jasné, že v Evropě si o těchto cenách můžeme nechat pouze zdát. Adresa je 34 th Street Herald Square. Případně můžete navštívit kteroukoli další pobočku, kterých se jen po Manhattanu nachází celkem 8.
Forever 21
  • Nákupní ráj, ve kterém pořídíte všechny druhy oblečení, bot i módních doplňků za úžasné ceny. Ponožky, nebo šála za 1 dolar, triko za 3 dolary, svetr za 5 dolarů, deštník za stejnou cenu, to vše a mnohé další na jednom místě ve Forever 21. Adresa je Herald Towers 50th West 34 th Street.
Century 21
  • Zde je možné nakoupit oblečení, obuv a další módní doplňky (brýle, kabelky, atd.) Pořídíte tu značkové zboží za nesrovnatelně nižší ceny. Můžeme vás nalákat například na tenisky LACOSTE, nebo sportovní boty Fila za necelých 30 dolarů? A co byste řekli na kabelky různých značek za cenu hluboko pod 20 dolarů? Je libo plavky z dílny Ivanky Trump za méně než 10 dolarů? To vše a mnohé další Century 21 nabízí. K dispozici je hned několik poboček. Pokud v New Yorku navštívíte kromě obchodů i další zajímavosti, z nichž drtivá většina se nachází v oblasti Manhattanu, nabídneme vám třeba Century 21 na adrese Cortland street 22.
DSW
  • V obchodě, který se specializuje na obuv všech druhů a módní doplňky, můžete narazit na mnohdy zajímavé slevy ve výši až 70%. Jednu z poboček naleznete například na Union Square a 14th Street.
Abercrombie&Fitch
  • Značka, která se těší vysoké oblibě zejména u mladých lidí ale i některých celebrit, je sice k dostání i v Evropě, nicméně nikoli za tak příznivé ceny. Narazíte – li na slevové akce, můžete ušetřit i desítky procent. Obchod si zakládá na svébytném image. Každá z poboček vás uvítá typickým přítmím, ve kterém se musíte chvilku „rozkoukávat“. Jednotlivé kusy zboží jsou nasvíceny speciálním světlem. Nákupní atmosféra je dotvořena hlasitou hudbou a personálem, který vypadá jako kdyby "modelové a modelky právě sestoupili z mola". Pobočky jsou na Manhattanu hned dvě. Najdete je na adrese: South Street Seaport, 199 Water Street a druhá na 720 Fifth Avenue.
New Jersey Garden
  • Ten nejlepší tip, kde nakupovat, jsme si pro vás schovali na závěr. Přestože se tentokrát nejedná obchod v New Yorku, ale v blízkém New Jersey, doporučení k jeho návštěvě si nemůžeme nechat pro sebe. Nepřeberné druhy značek oblečení, bot, sportovního zboží, kosmetiky, ale i elektroniky naleznete pod jednou střechou v ohromném nákupním centru, které se specializuje na outletový prodej. Jestliže jsme o předchozích nákupních tipech mohli tvrdit, že nakoupíte za výhodné ceny, v případě New Jersey Garden to platí nejméně dvojnásob. A jak se sem dostanete? Na autobusovém nádraží Port Authority na rohu 8th Avenue a 42th East nastoupíte u vchodu (Gate) 222 na autobus číslo 111. Zpáteční jízdenka vyjde na 13 dolarů.
Přes obecně známé povědomí o skutečně výhodných nákupech ne každý uvěří a nevyrazí do Ameriky s poloprázdným kufrem. O to větší je pak úsilí veškeré pořízené věci do zavazadel vtěsnat. Zajímáte – li se o nákupy a nebojíte – li se, co na tyto investice řekne vaše peněženka, počítejte s volným místem v kufrech dopředu. Svou prozíravost pak před odletem z Ameriky jistě oceníte.
Radush Autor Radush