Jedete na hory?

Úvodní stránkaJedete na hory?
10.prosinec 2014 od Magda v rubrikách Cestování, Nové články, Sport
štítky Cestování, Hory, Tip na víkend, Zima

Seznam věcí, které si rozhodně přibalte do batůžku!

S přicházejícím prosincem je větší pravděpodobnost, že konečně napadne první sněhová nadílka, která zasype horské výběžky. Odstartuje dlouho očekávaná zimní sezóna, jež je příslibem kvalitního lyžování či dovolených strávených na horách. Možná se i vy nemůžete dočkat prvního prašanu, kdy se sbalíte a odjedete si užívat jeden z nejoblíbenějších zimních sportů – lyžování. Plánujete-li pobyt na horách, nezapomeňte si přibalit seznam těchto následujících věcí, které v horském prostředí zaručeně oceníte.

Krém na opalování

Není žádnou novinkou, že slunce na horách pekelně spaluje. Krém na opalování proto rozhodně doma nezapomeňte. Nemyslete si, že když bude sluníčko celý den schované pod mrakem, nemůže vás spálit. Omyl. Po celodenní lyžovačce byste se pak na pokoj mohli vrátit s pěkně spálenými tvářemi. A to dokáže celý pobyt pěkně znepříjemnit.

Hydratační krém

Druhou nepostradatelnou výbavou je bezesporu hydratační krém. Vyhněte se krémům obsahujících vodu, jelikož ty jsou zvláště v zimním období takřka nepoužitelné a na horách to platí dvojnásob. Naopak si do vaší výbavičky zařaďte pořádně mastný krém, kterým byste se měly mazat po každém příchodu domů na chatu. Jen co z nohou sundáte lyže, koukejte se pořádně namazat ... krémem, ne alkoholem!

Balzám na rty

Nepostradatelná věcička, kterou oceníte především během lyžování, ale samozřejmě i po něm. Na horách budete mnohem náchylnější k vysušování rtů. A jeden z nejčastějších zlozvyků je jejich olizování. A tím byste si na svahu jedině ublížili. Rty by vám popraskaly a byly by suché. Zabráníte tomu kvalitním balzámem na rty, případně i klasickým jelením lojem.

Krém na léčení oparů

Přijde vám tato položka na povinném seznamu tak trochu zbytečná? Možná vás k tomu svádí fakt, že běžně na opary příliš netrpíte. Jenže co není, může velice rychle být. Velká námaha, kterou jistě během lyžování vynaložíte, a samozřejmě i všudypřítomný chlad jsou výbornými pomocníky, jež vzniku oparů ochotně napomáhají.

Sluneční brýle

Poslední nepostradatelná věcička v podobě slunečních brýlí. Většina lidí na ně s oblibou zapomíná. Zastávají názor, že bohatě postačí lyžařské brýle a že nějakou tu cestu z chaty do chaty přejdou jen tak. Jenže co když se budete chtít pokochat výhledem či absolvovat procházku po okolí? Bílý sníh dokáže vaším očím pořádně zavařit. Proto bez brýlí ani ránu!
Magda Autor Magda