Jarní detoxikace těla? Pro koho je vhodná a jak na ní?

Úvodní stránkaJarní detoxikace těla? Pro koho je vhodná a jak na ní?
12.duben 2016 od petr v rubrikách Nové články, Zdraví
štítky Česko, Detox, Fitness, Hubnutí, Imunita, Jaro, Životní styl
Detoxikace o očistným a ozdravným procesem, při kterém jsou z těla vylučovány toxické látky a jedovaté zplodiny v metabolismu. Nemusíte mít strach, toxické látky a zplodiny jsou běžnou součástí každodenního života, ale v těle nedělají dobrotu a pro správné fungování metabolismu je třeba se jich čas od času zbavit. A právě k tomu slouží jarní detoxikace organismu. Jak jí provádět a pro koho je vhodná?

Detoxikace je pro všechny

Procesem jarní detoxikace si mohou projít všechny osoby bez rozdílu věku i pohlaví. Detoxikace tělu rozhodně neuškodí, jen pomůže. Nejvíce by se o ní měly zajímat osoby se zdravotními problémy jako jsou vady pleti, zápach z úst, kyselost v ústech, časté přejídání nebo naopak nechutenství, tmavá moč, zapáchající stolice, časté bolesti hlavy, páteře nebo kloubů. Se všemi těmito problémy může detoxikace pomoci.

Změna jídelníčku – stačí na týden

Pro úspěšně zvládnutý proces detoxikace je zapotřebí výrazným způsobem změnit jídelníček i pitný režim. Alespoň na jeden týden kompletně změnit stravovací návyky tak, aby byl proces co nejefektivnější. Odměnou vám bude posílení funkčnosti jater, ledvin, plící, střev, organismus se odkyselí, pročistí se krev, zlepší se hladina cukru a zmenší se také tukové zásoby. Jak na to?

Jaká strava je vhodná?

Po dobu detoxikace organismu byste z jídelníčku měli vyškrtnout veškerá masa, uzeniny a veškeré potraviny živočišného původu. Strava by měla být zásadně rostlinného původy, ideálně se zásaditým charakterem. Na jeden týden se vlastně stanete vegany. Zásaditá přírodní strava organismus nezatěžuje, naopak mu ulevuje a ten je pak sám schopen zvládnout lépe regeneraci a očistu. Další potraviny, kterých byste se měli na týden vzdát, jsou cukr, káva, alkohol, sycené slazené nápoje nebo bílé pečivo. Potraviny upravujte především vařením, dušením a zapékáním bez tuku. V maximální možné míře konzumujte čerstvé potraviny, které nejsou nijak upravované. Příkladem je ovoce. Čerstvé ovoce má zásaditý charakter, zatímco stejný druh ovoce v kompotovaném stavu je pro tělo kyselého charakteru.

I pití je důležité

Ke správně zvládnutému procesu detoxikace je důležité také správné dodržování pitného režimu. Ideální je čistá voda – neperlivá a neslazená. Právě v ní se nejlépe uvolňují všechny pro tělo užitečné vitamíny a minerály. Jaké jsou zásady dodržování správného pitného režimu při procesu detoxikace?
  • Co nejdříve po probuzení 300ml vody s citronem na nastartováni metabolismu
  • V průběhu dopoledne dalších 500 ml čisté vody
  • 30 minut před obědem nic nepít a nezatěžovat žaludek
  • 1 hodinu po obědě také nic nepít, aby žaludek mohl pracovat
  • 2 hodiny před spaním se snažte vypít průběžně alespoň 400 ml vody
  • Celkem každý den vypít alespoň 2 litry
 
petr Autor petr