Jarní detoxikace – jak a proč?

Úvodní stránkaJarní detoxikace – jak a proč?
14.březen 2015 od Magda v rubrikách Nové články, Zdraví
štítky Zdraví, Životní styl
S přicházejícím jarem, které již tiše klepe na dveře, začíná spousta z vás uvažovat o jarní detoxikaci, díky které své tělo zbavíte odpadních látek. Většina lidí se po zimním období, které nám tak ještě úplně neřeklo sbohem, cítí unaveně, nejsou spokojeni se zdravím pleti nebo zažívají problémy s trávením – a za všemi problémy stojí organismus zanesený odpadními látkami a škodlivými toxiny. Chcete-li do nového ročního období vstoupit plní energie, zdraví a překypující dobrou náladou, je na čase na účinný jarní detox! Nevíte, jak při očistě vašeho těla postupovat a neradi byste něco udělali špatně? Pak si přečtěte tento článek, ve kterém vám poradíme, jak na to!

Proč se vůbec pouštět do jarní detoxikace?

Pohráváte si otázkou, proč je vůbec dobré se do nějaké detoxikace pouštět? Nebojte se, spousta lidí je v tomto ohledu hodně skeptických, neboť její funkčnosti ani za mák nedůvěřují. Pravdou zůstává, že kdo nezkusil – neuvěří. Uvědomte si ale, že vaše tělo každý den přichází do styku s toxickými látkami, které se následně ukládají ve vašich orgánech a tkáních. Zajímá vás, jak se do vás škodlivé toxiny vlastně dostanou? Vstřebáváte je nejen jídlem, jak si mnozí z vás myslí, ale nepochybně i vodou a v neposlední řadě také vzduchem.

Možná vám vaše tělo napovídá, ať mu trochu ulehčíte!

Máte pocit, že po vás vaše tělo žádá, abyste mu trochu ulehčili? Pak je nejvyšší čas na jarní detoxikaci, protože právě v tomto období jste na ni automaticky připraveni. A nyní se již konečně dostáváme k bodu, ve kterém si vysvětlíme, jak k takové očistě přistupovat. 1. Zelenina, zelenina, zelenina! Zelenina je pro jarní detoxikaci základním kamenem, od kterého se budete dále odvíjet. Zapojte trochu své fantazie a dopřejte si je ve skutečně velkém množství. Budete-li vynalézaví, přijdete na celou řadu způsobů, jak svému tělu přísun zeleniny dopřát a zároveň si k ní nevytvořit odpor. Zkuste zeleninu ve formě polévek, salátů, pečenou i vařenou! 2. Jezte jen když máte hlad! Máte hlad? Pak se najezte! Pokud ne, tak vytrvejte a až vaše tělo požádá o přísun potravin, důkladně si vychutnávejte každé sousto. S jarní detoxikací se pojí i očista mysli, proto se snažte být během tohoto procesu co nejvíce klidu – žádné telefony, žádné rušení, žádné rozptýlení. 3. Vypouštíme z jídelníčku! Do vašeho jídelníčku během detoxikačního procesu rozhodně nepatří kuřecí a rybí maso, proto se ho pro tento čas vzdejte. Dále se vyvarujte vajíčkům, sýrům a veškerým sladkostem. Honí vás mlsná? Dejte si ovoce! Nepijte alkohol, mléko, černý čaj a samozřejmě ani kávu, vyhněte se i limonádám s bublinkami.
Magda Autor Magda