Jaké výhody a nevýhody mají gelové nehty

Úvodní stránkaJaké výhody a nevýhody mají gelové nehty
20.listopad 2014 od Magda v rubrikách Móda, Nové články
štítky Móda, Nehty
Pokud uvažujete o tom, že krásu svých rukou podpoříte gelovými nehty, dobře si své rozhodnutí promyslete. Gelové nehty jsou sice krásné, ale mají i jisté nevýhody. V tomto článku vám přinášíme přehled hlavních pro i proti gelových nehtů!

Proč o umělých nehtech uvažovat?

Každá žena by si měla uvědomit, že na kráse rukou opravdu záleží. Ruce jsou jednou z prvních částí těla, na kterou se druhé osoby při osobním styku soustředí. Mít umělé nehty je z tohoto pohledu jistě správnou volbou, protože jedině ony vypadají dokonale a to bez větší námahy. Stačí jed cca jednou za měsíc vyměnit za nové. Aplikace a nošení „gelovek“ má své další výhody, ale i nevýhody.

Jaké to jsou?

Výhody Největší výhodou je jejich vzhled. Gelové nehty mohou mít snad nekonečné množství podob, takže se při jejich designu můžete pěkně vyřádit. Super je, že vydrží dlouho krásné (až cca 4 týdny) a není třeba se o ně nijak zvlášť starat. Jsou také odolné proti vnějšímu poničení. Zajímavé je, že nehty pod nimi mohou poměrně dobře dýchat, takže nedochází k jejich výraznému ničení. Nevýhody Gelové nehty nejsou tak tvrdé jako například nehty akrylové. Jsou tedy více náchylnější ke zlomení či odloupnutí malého kousku. Tyto „nehody“ je poté nutné poměrně složitě opravovat. Nehodou je i celý proces aplikace, který trvá třeba i hodinu.

Doma nebo u manikérky?

Gelové nehty si můžete nechat udělat v salonu. V tomto případě je ale třeba velké opatrnosti. Hrozí totiž přenos infekce! Salon tedy vybírejte s rozvahou a nejlépe na základě referencí od ostatních. Jestliže chcete na aplikaci ušetřit, můžete si nehty udělat sama doma. Počítejte ale s vyššími pořizovacími náklady. Nezbytná UV lampa vyjde na cca 1 000 Kč, dále je třeba koupit nehtové tipy a gely. Aby nehty vypadaly dokonale, je třeba cvik. Takže počítejte i s tím, že se budete musit učit. Jestliže ale vytrváte, brzy zvládnete aplikaci rychle a tak ušetříte nejen svůj čas ale i peníze!
Magda Autor Magda