Jaké trendy vládnou letošní vánoční výzdobě?

Úvodní stránkaJaké trendy vládnou letošní vánoční výzdobě?
22.prosinec 2014 od Magda v rubrikách Hobby a zahrada, Móda, Nové články
štítky Bydlení, Móda
Rok se překulil jako voda a na dveře vám klepou Vánoce. Je až neuvěřitelné, jak rychle se rok s rokem sejde, stejně tak mnozí z vás žasnou nad tím, jakou rychlostí se mění vánoční trendy. Co se výzdoby týče, trendy jsou rok co rok jiné a záleží jen na vás, zda se jich budete držet, nebo raději dáte přednost svému vkusu a stylu. A co bude udávat prim letošním Vánocům? Do jakých barev byste měli obléknout vánoční stromeček a v jakém duchu či materiálu by se měl nést štědrovečerně prostřený stůl? Nechte se unést vánoční atmosférou a přečtěte si tento článek, jež pro vás může být tichou nápovědou, jak své bydlení připravit na nejkrásnější svátky v roce.

Barva, barvy, barvičky – co je letos v kurzu?

Nenechte se zmást představou, že o Vánocích je IN jen andělsky bílá barva! Letošní rok se ponese v duchu elegance doplněné o ostré kontrasty. Ideální kombinace barev? Bílá s černou! Pokud si dekoraci v těchto barvách neumíte představit, věřte, že ve finále to bude vypadat jemně, elegantně a velice působivě. Pokud vás i přesto černobílá kombinace děsí, snažte se doplňky, dekorace a celkovou výzdobu ladit spíše do bílé, kterou decentně – dle svého uvážení – doplníte o prvky černé.

Jaké vzory si pustit do bytu?

Co se vzorů, kterým byste letos měli dát zelenou, týče, vsaďte na kružnice, čtverce a obdélníky. Ani mozaiky či kostky nebudou letos pasé! Myslete ale o krok dopředu – vše by mělo působit oslnivě a tak trochu monstrózně, což ale nezaměňujte se slovíčkem přeplácaně – na to se o Vánocích nehraje. Právě v tomto bodě se letošní svátky nejvíce liší od těch loňských, kterým dominoval návrat k přírodě. Použít můžete nejrůznější materiály, baňky, na okna klidně umělý sníh.

Slavnostní tabule – jak jí prostřít?

Přemýšlíte, jak bude vypadat letošní štědrovečerní tabule? Nevíte-li si rady, nechte si poradit! Nejdůležitějším prvkem, který by na všem stole rozhodně neměl chybět, je krémová barva a to především v odstínech meruňky, šeříku, máty a světle modré. Ideální kontrast pak vytvoříte přidáním červené se zelenou, což je kombinace, která vždy vytvoří slavností vánoční náladu. Můžete použít barevně laděné svíčky.
Magda Autor Magda