Jaké problémy mohou trápit narozené děti?

Úvodní stránkaJaké problémy mohou trápit narozené děti?
23.září 2017 od chlad v rubrikách O dětech
štítky Reklama

Porod dítěte je jeden z velmi krásných okamžiků, jelikož matka na svět přivádí nový život. Současné porodnictví je na velmi vysoké úrovni, a tak musíme říci, že se nastávající maminky nemají čeho obávat. Společně se podíváme na několik možných zdravotních problémů, které už jsou ale dnes zcela běžné.

Problém s trávením laktózy

Malý dětský organismus nemusí hned od narození fungovat tak, jak by fungovat měl. S tím souvisí to, že se u něho může objevit problém s trávením laktózy. Ten celkem dobře popisuje web detskekoliky.cz, která také zmiňuje možné řešení. A to přináší enzym označovaný jako laktáza, které se přidává do jídla. A jak problém s laktózou poznat? Projevy jsou celkem jasné:

  • Průjmy
  • Bolení bříška
  • Křeče

Žloutenka novorozenců

I ta je dnes poměrně známým zdravotním problémem, ale i u něho musíme jasně říci, že není z těch, proč si dělat obavy. Je podobně jako zmíněná intolerance laktózy také velmi dobře identifikovatelná. A to tím, že dítě má nažloutlou barvu. A jaká je léčba? Stačí jenom pár dní v nemocnici, ve speciálním boxu, a problém je pryč. Když se podíváme na aktuální statistiky, tak tento problém postihuje desítky procent dětí a jelikož je snadno diagnostikovatelný i řešitelný, není důvod se čehokoliv obávat. To potvrzují i samotní lékaři, kteří mají nejvíce zkušeností.

Snížená imunita

Pokud se dítě narodí, má zcela logicky sníženou imunitu, která se ještě nezvládla tolik vytvořit, jako je tomu o dospělého člověka. I proto je mnoho malých dětí, které jsou pochopitelně náchylnější na nemoci. Jak jim spomoci? Nejlépe tak, že se pokusíte vytvořit jim v prvních měsících života zdravé prostředí. Dále byste rozhodně neměli zapomínat na to, že je třeba dávat dítěti o potřebné vitamíny. Nikoliv ale ve formě doplňků, ale ze zdravé a také pochopitelně čerstvé stravy. I tím mu velmi dobře prospějete.

chlad Autor chlad