Jak zvolit typ účtu na PayPal

Úvodní stránkaJak zvolit typ účtu na PayPal
19.únor 2015 od Radush v rubrikách GigaTech, Nové články
štítky IT, PC
V předchozích článcích o platebním systému PayPal jsme se věnovali celkovému představení této služby a také jsme krok po kroku rozebrali, jak se zaregistrovat. Nyní se jako čerství majitelé PayPal účtu pojďme seznámit s tím, co konkrétně nabízí. Ve zkratce lze výhody shrnout do těchto tří bodů:
  • možnost nakupovat jeho prostřednictvím (například na eBay a dalších webech)
  • možnost peníze posílat
  • možnost peníze získávat (tedy obdržet peníze z našeho vlastního prodeje)
Pro to, abychom mohli tyto služby opravdu efektivně využívat, je důležité, abychom si vysvětlili, jaké druhy účtů PayPal nabízí. Následné operace, které na PayPal budeme provádět, totiž závisí na typu účtu, který zvolíme. Jaké typy účtů, lze na PayPal pořídit.
  • Osobní účet (Personal Account) – je vhodný pro nakupování on-line. Jeho prostřednictvím můžete provádět bezpečné platby na eBay a dalších obchodních webech, které přijímají kreditní, debetní karty anebo platbu bankovním převodem. Platební transakce jsou zde bez poplatku.
  • Prémiový účet (Premium Account) – je vhodný osobní pro nakupování a také prodej. Často ho volí příležitostní prodejci, kteří se touto činností neživí (pouze si přivydělávají například prodejem na eBay, atd). Umožňuje jim přijímat platbu na eBay a dalších obchodních webech.
  • Business účet (Business Account) – je vhodný pro firemní online obchodování (nákup i prodej). Má nejen všechny výhody jako prémiový účet, ale také umožňuje přístup na tento účet až pro 200 uživatelů. Dále nabízí podnikatelům některé speciální funkce – například „Express Checkout“, který urychluje objednávku tím, že zákazník nemusí vyplňovat kontaktní a platební údaje, o vše se postará PayPal.
PayPal umožňuje mít pouze jeden z uvedených účtů na jedno jméno a jednu emailovou adresu, ale je možné kdykoli typ účtu změnit. Poplatky za služby PayPalu:
  • Zpoplatnění je u všech typů účtů stejné.
  • Ať už prostřednictvím PayPalu nakupujete kdekoli, neplatí se žádné poplatky.
  • V USA - jako americká společnost PayPal poskytuje služby provedené v USA levněji než ty mezinárodní. Američanům z uskutečněného prodeje na území USA PayPal strhává 2.9% a 0.30 $ za jednotlivou transakci. V USA je zcela zdarma, pokud posíláte peníze prostřednictvím bankovního převodu nebo PayPal účtu (PayPal balance). Pokud peníze odesíláte z kreditní nebo debetní karty, účtuje se poplatek ve výši 2.9% a 0.30 $ za transakci. Jako odesílatel rozhodnete o tom, kdo tyto poplatky uhradí. Více se o poplatcích uvnitř i z USA do zahraničí dozvíte na tomto webovém odkazu
  • Mimo USA - nám ostatním („mimoamerickým“) nezbývá než smířit se s vyššími částkami. Jak říká PayPal: „S mezinárodními platbami je více práce, proto více poplatků“ :-) Při vámi provedeném mezinárodním prodeji záleží na tom, do jaké země zboží prodáváte a o jak vysokou transakci se jedná. Kolik si při platbě v českých korunách nebo v jiných měnách PayPal přesně účtuje, můžete zjistit na tomto webovém odkazu. Konkrétní částky zjistíte, když zde nastavíte zemi, odkud je zákazník a také měnu celé transakce. Pokud peníze prostřednictvím PayPalu odesíláte, informace o konkrétních poplatcích najdete na tomto webovém odkazu. Celkový poplatek se liší podle toho, do které země peníze odesíláte a také podle toho, jakým způsobem platíte. Prostřednictvím převodu z bankovního účtu nebo PayPal účtu (PayPal Balance) zaplatíte menší poplatek. Při platbě z kreditní nebo debetní karty bude poplatek ve vyšší. Ve většině případů rozhoduje o tom, kdo poplatek za poslání peněz zaplatí, odesílatel.
 
Radush Autor Radush