Jak zabezpečit svůj dům?

Úvodní stránkaJak zabezpečit svůj dům?
24.srpen 2015 od Magda v rubrikách Hobby a zahrada, Nové články
štítky Bydlení, Česko
Ke krádežím v rodinných domech dochází na území České republiky každý den. V době léta a dovolených je pochopitelně počet vloupání několikanásobně vyšší. Také se bojíte nechtěné návštěvy v době, kdy odjedete na dovolenou? Nikdy nemůžete zloději zabránit v tom, aby se pokusil váš dům vykrást. Můžete mu ale zabránit v tom, aby se do domu dostal nebo aby v domě loupil. Jak tedy zabezpečit svůj dům? Na to se podíváme v dnešním článku!

Existují 2 základní způsoby

V oblasti ochrany rodinných domů před vloupáním existují 2 základní způsoby provedení ochrany. Jedná se o mechanické zabezpečení domu a zabezpečení domu elektronické. Každý způsob má své charakteristické rysy. Ideální variantou je, když správně propojíte oba dva. Jaká je charakteristika jednotlivých systémů?

Mechanické zabezpečení

Začneme s mechanickým zabezpečením domů. Mechanické zabezpečení domů je souhrnem vybavení, které má zlodějům přímo zabránit průniku do domů nebo na pozemek. V průniku na pozemek zabrání i vyšší ploty se špičatým zakončením a kvalitní vjezdová brána a vchodová branka. Zloději se do domů dostávají okny a dveřmi. Těmto součástem je tedy zapotřebí věnovat největší pozornost. Pokud nechcete kupovat zcela nové bezpečnostní dveře za několik desítek tisíc korun, alespoň vašim stávajícím dveřím dopřejte bezpečnostní kování s bezpečnostní cylindrickou vložkou. S klasickým kováním a cylindrickou vložkou si zloději poradí hravě za pár sekund. I okna lze více zabezpečit. Pomohou rolety nebo mříže do oken. Velkou ochranou může být i nalepení bezpečnostní fólie do oken, která zamezí rozbití a proražení okna.

Elektronické systémy24

Elektronické systémy mají oproti těm mechanickým hned několik odlišností. Většinou nijak nezabrání zlodějům v přístupu na pozemek nebo do domu. Na druhou stranu o přítomnosti zlodějů v domě nebo na pozemku okamžitě upozorní. Elektronické zabezpečovací systémy jsou souborem senzorů, čipů a kamer, které hlídají dům 24 hodin denně. Senzory reagují na pohyb nebo třeba na rozbití okna nebo pohyb křídel dveří a oken. Okamžitě se spustí alarm. Moderní systémy vás mohou okamžitě o aktivitách v domě nebo na pozemku upozornit na váš mobilní telefon a vy tak můžete zavolat policii. Některé firmy, nabízející realizaci bezpečnostních systémů nabízí i možnost propojení systémů s vlastním pultem ochrany. Pokud by systémy zaznamenaly ve vaší domácnosti pohyb, firma vyhodnotí situaci a okamžitě na místo vyšle vlastní zásahovou jednotku.
Magda Autor Magda