Jak vybrat správnou náplň do tiskárny?

Úvodní stránkaJak vybrat správnou náplň do tiskárny?
24.září 2017 od chlad v rubrikách GigaTech
štítky Reklama

Tiskárny jsou běžnou součástí kanceláří, stejně jako domácností. Pokud v nich dojde barva, je třeba pochopitelně pořídit novou. Jak na to? Poradíme i úplným začátečníkům. První krok je spojený s identifikací vaší tiskárny. Správný typ najdete celkem snadno. Může být:

  • Na tiskárně samotné
  • Ve spodní části na štítku
  • Na faktuře

Jakmile správný typ máte, už je výběr vhodné náplně poměrně jednoduchý. Doporučujeme nakupovat online, na webu Tonerpartner.cz. Právě zde je nalezení těch vhodných velmi jednoduché. Na základě správného typu vaší tiskárny se vám zobrazí jenom ty, které s ní jsou kompatibilní. Pokud jde o to, aby vám barva do tiskárny pasovala, tak v tomto popisovaném případě nelze šlápnout vedle.

Originální, nebo alternativní

Správný výběr je ale spojený také s tím, že si musíte zvolit, zda vyberete náplň alternativní, nebo originální. Ty jsou spojeny přímo s výrobcem vaší tiskárny a vyrábí je tedy přesně ta značka, která je na vaší tiskárně. S tím může souviset situace, kdy často platíte výhradně jenom za značku. V takovém případě se mohou jako lepší volba jevit třeba kompatibilní tonery Canon. A to proto, že u nich ušetříte právě na samotné značce. Pokud zvolíte kvalitní, tak si můžete být jisti také tím, že nijak nepoznáte rozdíl v kvalitě tisku. Pro toho, kdo chce náklady na tisk ušetřit, je to rozhodně volba, se kterou nelze šlápnout vedle.

Barva a kapacita

Jakmile máte jasno i v tomto, už je třeba zaměřit se jenom na to, jaká barva vám chybí. Moderní tiskárny dnes umí nabídnout jednotlivé barvy samostatně, a tak vyměníte jenom tu, která vám chybí. Dále je dobré hledět i na kapacitu. Pokud tisknete spíše méně, není třeba to přehánět. Když se ale u vás tiskárna nezastaví, chybu s těmi s dostatečně velkou kapacitou zaručeně neuděláte. Často různorodé možnosti nabídnou právě alternativní varianty.

chlad Autor chlad