Jak vybrat dokonalé brýle?

Úvodní stránkaJak vybrat dokonalé brýle?
22.září 2016 od Magda v rubrikách Móda, Nové články
štítky Brýle, Móda, Obličeje

75 procent populace trpí nějakou oční vadou, mezi ty nejčastější patří krátkozrakost, dalekozrakost a astigmatismus. Všechny tyto problémy řeší brýle. Jak si ale zvolit takové, v nichž se nejen nebudete stydět vyjít ven, ale ve kterých se budete cítit opravdu dobře a šik? Základní pravidlo zní: vybírejte podle tvaru obličeje. Zároveň ale myslete i na velikost své tváře. Pokud máte malý obličej, ve velkých brýlích byste se zbytečně ztráceli.

Kulatý obličej

Jestliže máte kulatý obličej, vyberte si brýle s úzkými rámy a hranatými okraji nebo obdélníkovými obroučkami. Opticky totiž váš obličej prodlouží. Slušivé jsou také asymetrické brýle, které se zužují ve spodní části. Vhodné naopak nejsou kulaté brýle, které akorát zdůrazňují kulatost obličeje, ani hrubé obroučky.

Čtvercový obličej

Pokud máte obličej čtvercového tvaru, je třeba vyvážit linii očí a kontur obličeje. Vhodné jsou takové brýle, které jsou širší a nemají ostré hrany. Co se týče tvaru, vsaďte na oválný nebo na brýle typu kočičího oka. Slušet vám budou i brýle bez spodních obrouček nebo rámy s výraznými horizontálními liniemi. Nevhodné jsou brýle s hranatými a širokými obroučkami.

Podlouhlý obličej

Pro lidi s podlouhlým obličejem jsou nejvhodnější brýle, které tvář trochu rozšíří. Zvolte takové, které mají po stranách detaily a zdobení, přitáhnou totiž pozornost. Nezkoušejte ale brýle, které jsou hranaté v dolní části, rozšířily by vám akorát bradu.

Srdcovitý obličej

Lidem, kteří mají obličej ve tvaru srdce, nejvíce sluší lehké a oblé rámy. Opticky totiž zmenší široké čelo. Vyberte si jednoduché a vzdušné obroučky nebo brýle motýlího typu, které se do stran zvětšují. Hrubé, asymetrické a příliš barevné brýle raději nechte v optice.

Lichoběžníkový obličej

Jestliže máte lichoběžníkový obličej, je potřeba zvolit brýle, které rozšíří spánkovou část obličeje a zdůrazní vrchní část hlavy. K tomu využijte hrubé obruby či brýle, které se v horní části rozšiřují. Na malé, decentní brýle nespoléhejte.

Oválný obličej

Máte oválný obličej? Pak máte vyhráno. Slušet vám budou téměř všechny tvary i barvy. Jediné brýle, kterým byste se měli vyhnout, jsou příliš úzké a příliš kulaté.

Magda Autor Magda