Jak vybrat do koupeny skříňku pod umyvadlo?

Úvodní stránkaJak vybrat do koupeny skříňku pod umyvadlo?
1.duben 2016 od petr v rubrikách Bydlení, Hobby a zahrada, Nové články
štítky Bydlení, Česko
Výběr koupelnového nábytku vždy závisí na vašem preferovaném stylu a na dispozicích koupelny. v každé koupelně je nepostradatelným vybavením umyvadlo a skříňka pod umyvadlem. A právě v této oblasti také existuje spousta možností a variant k výběru. Jak vybrat správně skříňku pod umyvadlo?

Na zem nebo zavěsit na stěnu?

První oblastí, nad kterou je třeba se zamyslet neusazení umyvadla a skříňky. Možnosti jsou 2 – volně stojící skříňky pod umyvadlem na zemi nebo zavěšené na stěně. Skříňky usazené na zemi mají tu výhodu, že s nimi lze i po usazení dále hýbat. Pokud ujistíte, že vám umyvadlo na daném místě nevyhovuje, můžete jej kdykoliv přesunout na jiné místo. Důležité je, aby nábytek byl na vyvýšených nožičkách, aby se pod ním nedržela vlhkost. Hrozí ale riziko převržení nábytku. U skříněk a umyvadel zavěšených na zeď riziko převržení nehrozí. Se skříňkou ale následně nelze hýbat, pokud nechcete vrtat nové díry do stěny a ty staré zakrývat. Velmi důležitá je i pevnost a kvalita stěny, aby v ní nábytek dobře držel.

Materiál pro skříňky

Dále je zapotřebí vybrat ten správný materiál, ze kterého budou skříňky vyrobené. Nejčastější volbou je překližka. Ta ale musí být impregnována proti vlhkosti, protože pokud by nebyla, velmi rychle by docházelo ke ztrátě její odolnosti. Překližka může mít různé druhy povrchových úprav. Nejčastěji elegantní a čistou bílou nebo v imitaci různých druhů dřevin. Velké oblibě se v posledních letech opět těší také nábytek z masivního dřeva a to i do koupelen. Masivní dřevo je samo o sobě odolné proto opotřebení i proti působení vlhkosti, ale je třeba čas od času lakovat nebo mořit. Velmi oblíbené jsou i exotické dřeviny, které koupelnám dají nádech originality. Neustále jsou vyvíjeny nové materiály a technologie pro výrobu koupelnových skříněk. Mezi tyto technologie se řadí například i výroba skříněk a nábytku z litého plastu. Skříňky jsou z moderního materiálu v jediném kusu. Vypadají velmi čistě a elegantně a hodí se zejména do moderních domácností.

Umyvadlo bez skříňky

Stále častěji se také můžeme setkávat v moderních domácnostech s umyvadlem, které je jen postavené na desce bez skříňky. Tato možnost se hodí spíše do větších koupelen. Desky pod umyvadlo mohou být z masivního dřeva (nejčastěji exotické dřeviny, z litého plasu a pro milovníky pravého luxusu jsou připraveny i desky z litého mramoru.
petr Autor petr