Jak vybírat společenské šaty?

Úvodní stránkaJak vybírat společenské šaty?
16.listopad 2014 od Magda v rubrikách Móda, Nové články
štítky Móda
Plesové šaty potřebuje alespoň jednou za život každá žena. Nezáleží na konkrétní situaci – zda jdete na ples, na svatbu, nebo si chcete pořídit jeden perfektně padnoucí model pro každou příležitost. Vybrat si vhodné společenské šaty rozhodně není jednoduché. Za finálním výběrem totiž stojí několikero zkoušení a nespočet rozhodování, přemýšlení i zavrhování. Pro správný výběr je jedním z nejdůležitějších kroků především zohlednění vaší postavy. Každá žena chce potlačit nedostatky a naopak vyzdvihnout své přednosti – jenže je to mnohem těžší, než jak to vypadá. Jak tedy vybrat společenské šaty vzhledem k vaší postavě?

Postava ve tvaru jablka

Vám budou slušet především splývavé šaty, které dokonale odvedou pozornost od většího bříška. Nebojte se vsadit na hlubší výstřih – máte-li co ukázat, rozhodně se za to nestyďte  a volte širší výstřih do tvaru V, jenž vás opticky zeštíhlí. Svou volbu zaměřte na šaty přepásané těsně pod prsy – i tím zakryjete problematickou část bříška. Vrchní část šatů by měla být spíše ve tmavých odstínech, střižená jednoduše a neměla by působit nápadně. Naopak sukni můžete volit pestrou a barevnou. Chcete-li pozornost přilákat na své štíhlé nohy, vsaďte na šaty s rozparkem.

Postava ve tvaru hrušky

Pro vás jsou ideální šaty s hlubokým výstřihem – nezáleží, zda bude kulatý, hranatý či do tvaru V. V každém případě odhalí váš krk a opticky prodlouží ramena. Rozhodně se nebojte vsadit na pestřejší a zajímavější zdobení dekoltu – ať už na vrchní části šatů, nebo použitím nápadných šperků. Horní díl šatů vybírejte spíše korzetový nebo přiléhavý – dokonale zvýrazní váš pas. Na ten klidně můžete upozornit i přepásáním či výraznou šerpou. Co se sukně týče, volte spíše splývavé a nenápadné modely. Snažte se vybrat takové šaty, jejichž objem sukně nebude obrovský. Nejideálnější jsou šaty ve tvaru A.

Postava ve tvaru obráceného trojúhelníku

Vy zaměřte svou pozornost na každý díl společenských šatů zvlášť. Co se horního dílu týče, nebojte se sáhnout po hlubším výstřihu ve tvaru V, který vám nádherně prodlouží krk i trup. Chcete-li upozornit na poprsí, rozhodně se nebraňte srdcovitému živůtku. Sukni vybírejte spíše splývavou, ale zároveň s vysokým rozparkem, který poukáže na vaše dlouhé nohy.
Magda Autor Magda