Jak vybírat kabelku, aby se stala vaší věrnou společnicí?

Úvodní stránkaJak vybírat kabelku, aby se stala vaší věrnou společnicí?
8.únor 2015 od Magda v rubrikách Móda, Nové články
štítky Móda, Ženy, Životní styl
Kabelka je neodmyslitelnou součástí každé ženy. Většina v nich vidí věrnou kamarádku, kterou nosí neustále u sebe, neumí si bez ní představit odchod do práce a ukládají do ní nejdůležitější věci, jež chtějí mít neustále po ruce. Mít doma minimálně jednu je nepsaným pravidlem. Na ples, do práce, na nákupy či do divadla – příležitostí, kam kabelky ženy doprovází je nespočet. Ovšem při jejím výběru nelze hledět jen na to, kam všude se hodí, ale pozornost je třeba věnovat i použitému materiálu či velikosti. I ve světě kabelek můžete narazit na zajíce v pytli.

Materiál

Mezi kabelkami představují kožené varianty nejoblíbenější možnost, po které s radostí sáhne drtivá většina žen. Kožená kabelka je módní stálice, u které máte jistotu, že nikdy nevyjde z módy. Dá se skvěle kombinovat, kůže sama o sobě je velice vítaným materiálem, který ačkoli potřebuje pravidelnou údržbu, odvděčí se vám úctyhodnou životností. Na výběr samozřejmě máte i jiné materiály, které vám mají co nabídnout. Plátěné kabelky, podobně jako ty, jež kombinují látku a kůži, jsou stále vyhledávanější variantou a v tomto odvětví můžete narazit na skutečné skvosty. Pro letní období se hodí tašky či kabelky ze slámy či obdobných materiálů, které jsou jednoduché a představují skvělý doplněk.

Velikost

Co se velikosti týče, hodně záleží na příležitostech, kam svou kabelku chcete brát s sebou, ale věřte nebo ne, ale i vaší postavě. Pro vysoké a štíhlé ženy jsou více než ideální oválné či čtvercové kabelky. Naopak ženy plnějších tvarů by se měly obloukem vyhnout příliš malým kabelkám, které jen zbytečně podtrhnou jejich proporce. Spousta kabelek svým majitelkám nabízí možnost nastavitelné délky uší, což je bod k dobru, kterého byste rozhodně měli využít. Pamatujte ale na to, že by vaše kabelka nikdy neměla překrývat vaše pozadí, proto si popruhy upravte tak, aby vám sahala maximálně k bokům. Pokud máte nějaké to kilo navíc v podobě většího bříška, můžete ho pod velkou kabelku také rafinovaně ukrýt.
TIP – z jedné kabelky můžete udělat nespočet různých modelů – stačí mít trochu fantazie a kabelku ozdobit třeba šátkem či třásněmi.

Na co si dát pozor?

Jak už bylo řečeno, i při výběru kabelky se můžete spálit. Zvláště nebudete-li jejímu výběru věnovat dostatek pozornosti a celý proces zbytečně uspěcháte. Velice snadno se tak může stát, že se na první pohled zamilujete do jedné kabelky, odnesete si ji domů a následně zjistíte, že vám nevyhovuje její barva, velikost či počet kapes.
Magda Autor Magda