Jak správně vyčistit gril?

Úvodní stránkaJak správně vyčistit gril?
18.červen 2015 od Magda v rubrikách Hobby a zahrada, Nové články
štítky Recepty, Tip na víkend, Životní styl
Grilování patří zejména v letním období mezi nejvyužívanější způsoby přípravy pokrmů. V mnoha domácnostech se na zahradním grilu připravují pokrmy i několikrát do týdne a právě probíhající teplé počasí této situaci jen prospívá. Receptů na grilované delikatesy je stále více a na grilu se nemusí připravovat jen marinované plátky masa, ale i pokrmy o několika chodech. Zásoba receptů je prakticky nevyčerpatelná. Po každém grilování ale nastává i jedna nepříjemná skutečnost – čištění grilu a především roštu. Jaké postupy jsou správné a jaké nesprávné, to si nyní rozebereme.

Opálení roštu – jednoznačně nesprávné!

Velmi populárním způsobem čištění roštů u velkého množství majitelů zahradních grilů je opálení roštu. Před samotným grilováním nechají majitelé rozpálit gril a plamenem dochází k opalování zbytků jídla z minulého grilování a odstraňování zbylé mastnoty. Tato metoda je nejjednodušší, ale zároveň nejméně účinná a nevyhovující. Aby byly opravdu odstraněny veškeré připečené zbytky z minulého grilování, musel by být rošt zahříván dlouhodobě na velmi vysokou teplotu – téměř rozpálen doběla. Při opalování také dochází k velmi nepříjemnému štiplavému zápachu. Tento způsob tedy nedoporučujeme.

Očištění ocelovým kartáčem – splní svůj účel

K jednoduchým a také velmi oblíbeným způsobům čištění roštu před grilováním také patří jeho očištění ocelovým kartáčem. Rošt stačí jen vyjmout z grilu a několika pohyby kartáče odstranit připálené zbytky. I tento způsob má ale své nevýhody. Ocelový kartáč neodstraní starou mastnotu, která může jídlu dodat nepříjemnou chuť. Dochází také k neustálému obrušování samotného roštu. Některé moderní rošty jsou vybaveny nepřilnavým povrchem a ocelový kartáč může tento povrch poškodit a připravit tak rošt o jeho nepřilnavost.

Mytí s pomocí přípravků – nejúčinnější způsob

Umývání grilovacího roštu pomocí čistících přípravků je sice nejpracnějším způsobem, ale zároveň nejúčinnějším. Moderní přípravky jsou schopné zbavovat i připálených částí a mastnoty bez nutnosti dlouhého odmáčení roštu ve vodě. Ideální volbou jsou gelové přípravky, které jsou nestékavé. Stačí je aplikovat na povrch, nechat pár minut působit a pak otřít houbičkou nebo hadříkem. Důležité ale je, abyste rošt po tomto způsobu čištění ještě opláchli čistou vodou, než jej vložíte zpět do grilu. Na roštu by neměly zůstávat zbytky saponátu. Stejně tak, jako když myjete nádobí.
Magda Autor Magda