Jak správně ugrilovat sele? Nebojte, zvládnete to…

Úvodní stránkaJak správně ugrilovat sele? Nebojte, zvládnete to…
30.listopad 2016 od chlad v rubrikách Hobby a zahrada
štítky Grilování, Léto, Stany, Párty, Oslavy, jídlo

Češi nedají na grilování masa dopustit. Ovšem není grilování jako grilování. Pokud vás již omrzely buřtíky, párečky, vepřové steaky a kuřecí křidýlka, pozvěte své nejbližší na grilované selátko. Bude to pro vás tak trochu maturita, ale výsledek předčí veškerá očekávání. Stačí, když dodržíte následující tipy a doporučení.

Grilované sele je zlatým hřebem každé oslavy, jubilea a větší akce. Příprava je sice náročnější než běžné grilování, nicméně ve finále vás budou všichni uznale plácat po ramenou. Sele má nezaměnitelnou chuť, kterou umocní vhodně zvolená marináda. A možná vás překvapí, že v konečném součtu vyjde levněji než několik jednotlivých chodů. A to, i když započítáte pronájem grilu. Zda si za ušetřené peníze pořídíte další sud piva, je na vás.

Kde sele seženete?

Selátko seženete v masně, na jatkách nebo domácí farmě. Ceny nejsou nijak závratné, obvykle se pohybují kolem 70 – 90 korun za kilo. Počítejte však s tím, že během grilování sele ztratí na váze. Ze 40 kilového prasete se speče až 7 kilo. Pro dvacetičlennou skupinu stačí i "menší" dvacetikilový čuník.

A jde se grilovat!

Nezkušení vyznavači grilování mají za to, že stačí, když sele nabodnou na rožeň, párkrát s ním pootočí a za pár chvil bude hotovo. To bohužel není tak docela pravda. Prvotřídní chuti dosáhnete pouze a jenom důkladnou přípravou. Selátko by mělo projít několikadenní lázní v solném laku (cca 20 gramů soli na 1 kg masa). Během grilování (po cca 2 – 3 hodinách, když rozbalíte alobal) je vhodné kůži potírat marinádou, aby byla křupavá a krásně zlatá. Sele pak dogrilujte pouze nad žhavými uhlíky.

Tip na závěr: Nemáte na čem grilovat? AZ Rent je půjčovna grilů na sele a dalšího party vybavení, jako jsou párty stany, pivní sety a další. Nabízí pronájem XXL grilu na sele do 40 kg a až 3 kýty!

chlad Autor chlad