Jak si poradit, když hledáte chůvu pro dítě?

Úvodní stránkaJak si poradit, když hledáte chůvu pro dítě?
15.leden 2017 od chlad v rubrikách O dětech
štítky děti, hlídání, inzerát, škola, rodiče

Doba je prostě taková – rodiče kvůli práci někdy nemohou ráno vodit děti do školky, ani je odpoledne vyzvednout a být s nimi doma. Dnes už není nic neobvyklého, že jsou členkami rodin chůvy. Jestliže ji také sháníte, přečtěte si více o tom, jak najít dokonalou Marry Poppins.

Útrapy s hledáním přes inzerát

Nejvíce nabídek na hlídání dětí najdete na internetu. Jedná se ve většině případů o inzeráty soukromých osob. Jsou to většinou studentky, které hlídání berou jako snadný přivýdělek. Najít mezi nimi takovou, která se o děti perfektně postará, je hodně těžká práce. Proč? Vše je detailně popsáno zde. Největším problémem je nespolehlivost. Protože mezi vámi a chůvou přes inzerát neexistuje žádný smluvní vztah, může si dělat,“ co se jí zalíbí“. Není výjimkou, že v domluvený čas vůbec nepřijde, čímž vám způsobí nemalé komplikace. Navíc je někdy hodně komplikované najít takovou studentku, která si ráno přivstane, aby mohla vaše dítě doprovodit do školky.

Agentura jako jistota

Možná si nechcete chůvu přes agenturu najmout jen proto, že jste přesvědčeni o její vysoké ceně. Nepodléhejte tomu, protože ceny za agenturní hlídání nejsou vysoké. Například renomovaná Agentura Slunečnice, která působí v Praze a okolí, startuje už na ceně 140 Kč za hodinu. Agentura na hlídání dětí je jistota, že chůva bude o vaše děti řádně pečovat a vždy přijde v domluvený čas. Na jednu stranu prostě musí, protože je to její zaměstnání. Je velikou výhodou, že Agentura Slunečnice nabízí i hlídání na zkoušku. Je to při dlouhodobém hlídání. Na začátku pošle do rodiny chůvu na 2 dny zdarma. Rodina se až poté rozhodne, jestli jim tato chůva na hlídání dětí vyhovuje či nikoliv. Pokud ne, není problém vybrat jinou. Nabízí i hlídání v cizím jazyce, v nočních hodinách či při nemoci dítěte.

Jak se rozhodnete vy? Vsadíte na nejistotu, nebo na kvalitu?

chlad Autor chlad