Jak si pomoci od skřípnutého nervu?

Úvodní stránkaJak si pomoci od skřípnutého nervu?
24.listopad 2015 od Magda v rubrikách Nové články, Zdraví
štítky Fitness, Zdraví
Jen málokdo z nás si může říci, že ho potkalo takové štěstí a neměl nikdy skřípnutý nerv v těle. My ostatní víme, že se jedná o velmi nepříjemný problém, který může výrazně zkomplikovat i naprosto banální činnosti. Nejčastěji se skřípnutý nerv projevuje v oblasti páteře, krku, ramen nebo pánve. Ovšem může se vyskytnout v jakékoliv části těla, kde jsou svalové úpony na kostech. Jak tento problém vyřešit?

Nepokoušet se o nápravu

Skřípnutý nerv není vykloubený prst nebo rameno, které stačí vrátit do původní pozice a můžete směle pracovat dále. Skřípnutý nerv žádným trhnutím do původní polohy nevrátíte. Jen byste mohli svou situaci zhoršit. Celkově žádné ostré, rychlé ani příliš namáhavé pohyby na skřípnutý nerv rozhodně nepomáhají.

Co pomáhá?

Naopak je zapotřebí spíše klidový režim bez zbytečné námahy postiženého místa. snažte se místo co nejvíce šetřit, ať už v zaměstnání, tak i doma. Zbytečně se nepřepínejte a snažte se o to, aby vaše tělo mohlo co nejlépe relaxovat a správně proudil krevní oběh. Skřípnutý nerv můžete řešit i jiným způsoby, než je jen klid. Jakými?

Střídejte teplo a chlad

Vekou pomocí při problému se skřípnutým nervem je léčba za pomoci střídání tepla a zimy na poškozeném místě. Může se to zdát, jako léčba šokem, ale své účinky to ve většině případů přináší. Vždy začínejte studenými obklady. Namražené chladící gely nebo pytlíky s mraženou zeleninou přiložte přes utěrku k postiženému místu a nechte 15 minut působit. Poté místo nahřejte, opět na 15 minut. Pomáhají horké ručníky i horké koupele. Střídání chladu a tepla zvýší krevní oběh v daném místě a zvyšuje tak pravděpodobnost, že dojde k uvolnění nervu. Ideální je metodu chlad/teplo opakovat 4x denně.
Magda Autor Magda