Jak se starat o pleť v zimě?

Úvodní stránkaJak se starat o pleť v zimě?
14.listopad 2014 od Magda v rubrikách Móda, Nové články
štítky Líčení, Móda, Vzhled
Ačkoli do nejchladnějšího období v roce ještě nějaký ten pátek zbývá, už teď venku panuje nepříznivé počasí s velmi nízkou vlhkostí vzduchu, která se výrazným způsobem podepisuje na vaší pleti. Pokožka pak bývá vysušená a nepříjemně podrážděná. Nízké teploty mají zásadní vliv na špatné prokrvování obličeje. Vaše kůže pak nemá dostatek kyslíku a živin, díky čemuž se zpomaluje proces regenerace. Pokud nechcete, aby byla vaše pokožka bez zdravé barvy, mdlá a vybledlá, starejte se o svou pleť i v zimě!

Hodně pijte!

Vaše pleť potřebuje dostatek hydratace – a to i vnitřní. Budete-li dodržovat pitný režim, zásobíte tak své tělo dostatečným množstvím čisté vody. Spousta žen si myslí, že když ony nemají žízeň – nežízní ani jejich pleť. A to je omyl. Čistou vodu můžete vyměnit za bylinkový čaj – a pijte, pijte, pijte!

Vyhněte se dlouhým koupelím

Dlouhá horká koupel je sice velice příjemná, v zimě ale rozhodně nevhodná. Obecně platí, že byste se v zimním období měla spíše sprchovat. Je samozřejmé, že se příjemných pobytů ve vyhřáté vaně nebudete chtít vzdát úplně – ani to po vás nikdo nechce. Zkraťte si koupel na 15 minut a do vody si přidejte pár kapek koupelového oleje – zjemní a zvláční vaší pokožku. Ihned po koupeli si pleť namažte hydratačním krémem a důkladně vmasírujte.

Zimní slunce škodí – tak pozor!

Chystáte se v zimě vyrazit na hory a pořádně si zalyžovat, nebo si příjemně posedět v horské hospůdce? V tom případě si do batůžku – povinně – přibalte hydratační opalovací krém. K dostání jsou i velice mastné krémy, které jsou zároveň opalovací – ty jsou vhodné především pro ženy, jejichž pleť je hodně vysušená.

Hydratujte, hydratujte, hydratujte!

Stejně jako vám není příjemný štiplavý mráz, nelibuje si ve chladném prostředí ani vaše pleť. Pokožku byste si měla dostatečně hydratovat celoročně, v zimě ale určitě dvojnásobně. Používejte hydratační krémy na bázi oleje – čím více oleje bude krém obsahovat, tím účinněji ochrání vaší pleť před ztrátou vlhkosti.

Neolizujte si rty

Olizování rtů lze označit za malý zlozvyk. Možná sama sobě nalháváte, že se olíznete opravdu jen jednou, protože vám vadí pocit suchých rtů. Jenže u jednoho olíznutí to zpravidla neskončí a vy si ve finále rty olizujete pořád. A to je chyba. V zimním období mějte vždy po ruce balzám, který si na rty naneste ve chvíli, kdy vaše mysl opět zatouží po olizování.
Magda Autor Magda