Jak se dostat z New Yorku do Washingtonu?

Úvodní stránkaJak se dostat z New Yorku do Washingtonu?
13.únor 2015 od Radush v rubrikách Cestování, Nové články
štítky Cestování, Metropole, Zahraničí
New Yorku patří první příčka mezi destinacemi, které v Americe našinci navštíví. Důvodů, jenž k této oblibě vedou, by bylo možné vyjmenovat zřejmě nespočet. V největším americkém městě si to „své“ najde zkrátka každý. Nemalou výhodu, kterou poloha New Yorku „zážitkuchtivému“ turistovi poskytuje, je také poměrně krátká vzdálenost od hlavního města Washingtonu. To je samo o sobě zkušeností, která už navždy zůstane v srdci. Prohlídku Washingtonu lze zvládnout během jednoho dne, ale pokud si ho užít více v klidu, doporučujeme zůstat tu na minimálně jednu noc. Jak se ale z New Yorku do Washingtonu přepravit? A jaký způsob k tomu bude nejvýhodnější? Vše potřebné si pojďme nyní spolu sepsat na následujících řádcích.

Cesta z New York City do Washingtonu vlakem

  • Doprava vlakem je velice pohodlná a rychlá. Z manhattanského nádraží Penn Station budete na Union Square ve Washingtonu s Acela Express od společnosti Amtrak za necelé 3 hodiny. Jízdenky si můžete v předstihu zakoupit na webu Amtrak. Ostatní vlaky tuto vzdálenost překonají za zhruba 3 a půl hodiny. Jízdenky lze pořídit i osobně přímo na nádraží. Jednoznačnou nevýhodou je dražší cena (liší se od 75 do 250 dolarů v závislosti na zvoleném čase)

Cesta z New York City do Washingtonu autobusem

  • Tento druh dopravy je velmi často využívaný a také kouzelně jednoduchý. Doba přepravy se liší v závislosti na dopravní situaci. Je možné jí absolvovat i za 4 a půl hodiny. Na trase operují zejména tři velcí dopravci. Ceny za jízdenku se u všech různí v závislosti na zvoleném čase a obsazenosti autobusu.
Greyhound - jako jediný dopravce vyjíždí z autobusové stanice Port authority (23 spojů denně). Cena od 28 do 35 dolarů. Megabus  - odjíždí z 34th Street mezi 11th Avenue a 12th Avenue (19 spojů denně). Cena od 5 do 19 dolarů. Bolt Bus – výchozí stanice je  33rd Street mezi 11th Avenue a 12th Avenue (4 spoje denně). Cena od 13 do 15 dolarů. Obecně lze jako nevýhodu zmínit skutečnost, že jste závislí na dopravní situaci a dopřejete si o něco méně pohodlí než ve vlaku. loga

Cesta z New York City do Washingtonu letadlem

  • Samotná cesta mezi oběma městy trvá nejkratší dobu právě tímto dopravním prostředkem. Nesmíme však zapomenout připočítat čas strávený na letišti během odbavení a bezpečnostní kontroly, kvůli čemuž se už celkový čas strávený na cestách významně prodlužuje. Pořídíte – li zpáteční letenku v dostatečném předstihu a máte – li štěstí, můžete sáhnout do peněženky pro částku okolo 100 dolarů, počítejte však spíše s částkou vyšší (běžně okolo 150 dolarů). Ve Washingtonu je nejbližší a nejpohodlnější letiště Reagan National Airport (DCA). Platí zde také v našich poměrech nevídaná skutečnost, že cesta letadlem je mnohdy levnější než vlakem.
Za drobnější nevýhody lze označit zmíněný čas strávený na letišti a v New Yorku i čas, který ztratíte dopravou na letiště, která jsou mimo Manhattan – tedy všechna.

Cesta z New York City do Washingtonu autem

  • Pro cestu do Washingtonu můžete jako dopravní prostředek zvolit také auto. To lze zapůjčit na Manhattanu, ale levněji vychází využít některé z autopůjčoven na letištích. Mezi oběma městy vede dálnice I – 95. Pokud nepotřebujete auto k nějakému určitému účelu, jedná se spíše o méně využívanou variantu. Zvolíte – li hromadnou dopravu, nemusíte řešit problémy s parkováním ani s dopravní zácpou. Naopak jako výhodu lze zmínit vlastní nezávislost během cesty.
Ať už se rozhodnete vyrazit do Washingtonu jakýmkoli způsobem, nebudete litovat. Z rušných newyorských ulic se ocitnete v naprosto odlišném místě. Rozlehlé parky, památníky, administrativní budovy, to vše je Washington. Projděte si město, ve kterém se dělají rozhodnutí, jež ovlivňují často celý svět. Nasajte zdejší atmosféru tolik jinou od té newyorské. Bude to stát za to, uvidíte!
Radush Autor Radush