Jak poznat nebezpečnou hračku?

Úvodní stránkaJak poznat nebezpečnou hračku?
27.listopad 2015 od Magda v rubrikách Nové články, O dětech
štítky Dárek, děti, Zdraví
Pro většinu rodičů je návštěva hračkářství příjemnou činností. Někdo se jen rád chodí dívat, další občas vyzkouší, co která z hraček vlastně umí. Pokud i vy podobně zařízená místa rádi navštěvujete, líbí se vám nekonečné možnosti, jež vám stále rozrůstající se počet hraček nabízí a chcete svým dětem čas od času udělat radost, jistě si kolikrát lámete hlavu nad otázkou: „Jaká hračka je pro mé dítě bezpečná?“. Neskutečné množství hraček dokáže zmást nejednoho rodiče, navíc hledá-li kvalitu, bezpečnost a přitažlivý vzhled v jednom, výběr se mu o to více komplikuje. Nejdůležitější je samozřejmě fakt, aby se vašemu dítku hračka líbila, vezmeme-li to z té druhé stránky, i bezpečnost zde hraje svou roli.

Bezpečná nebo (ne)bezpečná?

Ještě než si s úsměvem na tváři a s pocitem, že jste našli to, co jste hledali, odnesete vámi vybranou hračku domů, věnujte zvýšenou pozornost informacím, které jsou běžně uvedené na jejím obalu. Naleznete zde nejen doporučenou věkovou hranici, ale i výrobce a dovozce, materiály, ze kterých je hračka vyrobena a mnoho dalších užitečných věcí, které se nevyplatí opomíjet. Všímejte si toho, zda hračka splňuje bezpečnostní normy. Aby výrobek odpovídal evropským normám, které zaručují kvalitu i bezpečnost, musí se na něm nacházet označení CE. Pokud tuto značku na hračce nenajdete, dejte od ní ruce pryč.

Kvalita hraček se kontroluje

Pravidelné kontroly hraček prováděné českou obchodní inspekcí (ČOI) se zaměřují především na fakt, zda jsou na obalu uvedené veškeré požadované informace, které by měly být dostatečně srozumitelné. Stejně tak každá hračka musí odpovídat dané věkové kategorii a musí být vyrobena z materiálu, který je na ní uveden. Kromě již zmiňovaného označení kvality značkou CE, se na trhu můžete setkat i s hračkami, jež mají jiné označení kvality, jako například Bezpečná a kvalitní hračka či Bezpečné hračky.
Magda Autor Magda