Jak posilovat doma bez strojů a nářadí

Úvodní stránkaJak posilovat doma bez strojů a nářadí
30.říjen 2014 od Magda v rubrikách Móda, Nové články, Sport
štítky Hubnutí, Sport, Zdraví
Mít krásnou, pevnou a vypracovanou postavu chce snad každý z nás. Někdo má to štěstí a k vytouženým mírám a kilům mu stačí jen malý krůček, jiný to štěstí bohužel nemá, a proto své tělo musí trápit cvičením. Dokonalá postava je běh na dlouhou trať. Výsledky rozhodně nejsou vidět po pár dnech a chce to jistou dávku trpělivosti a především hromadu silné vůle. Ačkoli po krásné postavě touží leckdo, jen málokdo se chce mučit v posilovně před zvídavými zraky ostatních. Veřejné posilovny zkrátka nejsou pro každého. Jak tedy cvičit doma bez strojů a nářadí?

Cvičení s vlastní váhou

Cvičení s vlastní váhou těla je ideálním řešením pro ty, kteří si nelibují v posilovnách nebo se vyhýbají posilovacím strojům jako čert kříži. K tomuto cvičení potřebujete jen minimum místa a své vlastní tělo. A to je vše. Žádné činky, rotopedy či jiné posilovací stroje. Většinu cviků můžete provádět u vás doma, takže pokud chcete být na cvičení sami nebo vám to ve fitku nevoní – pusťte se do cvičení! Někdo zastává názor, že tímto způsobem cvičením nelze nabrat svalovou hmotu. Omyl! Cvičení s vlastní váhou vás bude nutit zapojovat více svalových skupin – tím získáte přehled i o částech vašeho těla, o kterých jste až dosud nevěděli, že je máte.

Cvičení s overballem

Cvičení s overballem představuje příjemnou obměnu cvičení, kterou lze provádět doma. Overball je malý, pružný, gumový míček. Slyšíte o něm poprvé? Původně byl vyroben především pro rehabilitační účely, dnes představuje jednu velice oblíbenou pomůcku při cvičení. Nestojí svět – pořídíte ho od 70 Kč, a když ho ideálně nafouknete, získáte tak vysokou stabilitu, díky které cvičení nebude tak náročné. Nemyslete si – i s overballem můžete své tělo posílit a zpevnit! Dokonale se s ním protáhnete, posílíte své tělo a můžete si díky němu zpevnit břišní i zádové svaly.

Klasika, která neomrzí

Nechcete-li cvičit pomocí strojů nebo ke svému cvičení vyžívat nářadí, spolehněte se na klasiku. Sedy-lehy, dřepy, kliky, sklapovačky – to všechno jsou jednoduché cviky, díky kterým své tělo posílíte i bez zbytečných posilovacích strojů. Můžete si zacvičit doma v obýváku, sami si určíte tempo i počet opakování a budete tak doslova pány svého posilování.  
Magda Autor Magda