Jak pomáhá tělu spinning?

Úvodní stránkaJak pomáhá tělu spinning?
2.září 2015 od Magda v rubrikách Nové články, Sport
štítky Sport, Ženy, Životní styl
Pro někoho z nás může být spinning považován za nudný sport, při kterém šlape skupina lidí na rotopedu v uzavřené místnosti stále na místě. Takto o spinningu smýšlí především lidé, kteří příliš nesportují, neví toho moc o fyzické kondici nebo zarytí milovníci jízdy na kole v terénu, kteří si neumí představit šlapání v místnosti. Spinning je sice sportem, při kterém se hodinu šlapání nehnete z místa, ale tělu prospěje mnohem více, než 3 hodiny rekreační jízdy venku. Jak konkrétně? Na to se nyní podíváme.

Spinning pro každého

Spinning je druhem aerobní zátěže, vhodné pro každého. Není k němu zapotřebí žádná sportovní průprava, nezáleží na věku, na výkonnosti ani na schopnosti koordinace pohybů. Právem je tedy označován spinning jako univerzální sport pro všechny. Jedná se o rytmickou jízdu na rotopedu při motivující hudbě.
Spinning

Vhodné i pro ty, kteří trpí bolestmi kloubů

Možná si myslíte, že spinning není vhodný sport pro osoby, které mají problémy s klouby a trpí jejich zvýšenou bolestivostí. Právě naopak. Spinning je takovým osobám přímo doporučován. Klouby ani šlachy při rytmickém šlapání nijak výrazně netrpí. Plíce a srdce naopak pracují na plné obrátky. Spinning je tedy druhem kardio-vaskulárního cvičení.

Posílení kondice, rychlé hubnutí a posílení svalů

Spinningová lekce většinou trvá 1 hodinu. Za jednu lekci dokážete spálit průměrně 400-600 Kcal. Při spinningu se tělo dostává do vysoké tepové frekvence, kterou drží po celou dobu lekce. Vysoká teplová frekvence má za následek mnohem intenzivnější spalování tuků v těle. Dále zvyšuje fyzickou kondici a také posiluje svaly. Ženy jistě ocení, že pravidelný spinning dokonce pomáhá odstraňovat celulitidu a brání jejímu vytvoření.
Magda Autor Magda