Jak nosit legíny?

Úvodní stránkaJak nosit legíny?
12.únor 2015 od Magda v rubrikách Móda, Nové články
štítky Móda, Ženy, Životní styl
Dávno odzvonilo dobám, kdy byly legíny považovány jen za součást sportovního oděvu, a málokoho by napadlo, že se jednou stanou hitem, který si oblíbí drtivá většina žen. Dnes je tomu naštěstí jinak, legíny se těší stále větší a větší oblibě, stávají se součástí dámských šatníků a na samotné špici se drží celou řadu let. Možná o jejich existenci víte, ale do jejich nošení se stále nemůžete přemluvit. Pokud stále váháte, jestli do nich jít či nikoli, protože si nejste jisté, jak a s čím je nosit, nechte se inspirovat tímto článkem. Bude vám nápovědou, s čím se dají legíny vhodně kombinovat, aby výsledek vypadal dokonale.

Legíny + dlouhé svršky

Legíny se dají kombinovat prakticky s čímkoli. Nejčastěji jsou k vidění v kombinaci s delšími svršky a nezáleží na tom, zda se jedná o tílko, svetr, tuniku či maxitrička. Kupříkladu halenky s větším objemem vytvoří v kombinaci s legínami vhodné barvy přitažlivý kontrast. Jste-li štíhlejší postavy, nebojte se k legínám obléknout koženou bundu se střihem do pasu.

Legíny + sukně nebo šaty

Do školy, do práce, na nákupy či společenskou akci – ať už se chystáte kamkoli, můžete legíny zkombinovat s šaty či sukní. Ideální volbou jsou černé legíny zakončené krajkovým lemem či lehce zdobené v oblasti lýtek. V létě jistě oceníte vzdušné šaty, ke kterým si s klidným srdcem můžete obléknout kratší legíny končící pod koleny či v oblasti holení.

Legíny + kraťasy

Další velmi oblíbenou kombinaci představují legíny a kraťasy. Tato variace je hojně k vidění především na podzim, kdy teploty již nejsou nejpříjemnější, ale stále se ještě nemusíte halit do těžkých riflí. Pokud patříte ke konzervativnějším, sáhněte po jednobarevné kombinaci legín s kraťasy.

Legíny místo kalhot

K dostání jsou i takové legíny, které na první pohled připomínají klasické rifle. Odvážnější ženy se je proto nebojí nosit právě místo kalhot, ovšem v takovém případě pozor. Zvolíte-li špatně, nabude vaše okolí dojmu, že jste si doma něco zapomněla. Pokud chcete nosit legíny místo riflí, dejte si při výběru záležet, aby je co nejvíce imitovaly, jinak si zaděláte na trapas. V zimě je možné nosit termo legíny.
Magda Autor Magda