Jak na dokonalé rty

Úvodní stránkaJak na dokonalé rty
4.květen 2015 od Magda v rubrikách Móda, Nové články
štítky Líčení, Móda
Snad každá žena čas od času zatouží vypadat dokonale od hlavy až k patě. Perfektní líčení si vyžadují nejen společenské akce, ale i jiné příležitosti, při kterých ženy chtějí nejen dobře vypadat, ale dobře se i cítit - a to jak ve chvíli, kdy v plné parádě vyráží z domu, ale i v pozdních hodinách, kdy akci opouští. Součástí do puntíku sladěného vzhledu neodmyslitelně patří i rty, které řada mužů považuje za jednu z nejerotičtějších částí ženského těla, a proto se i o ně musíte správně postarat. Ovšem pozor – kdo touží po dokonalých rtech, musí myslet nejen na jejich nalíčení, ale i na důslednou péči, která líčení předchází!
Dokonalé rty

Vykouzlete si rtíky k nakousnutí v několika krocích:

1. Ještě než se začnete líčit

Rty nemá cenu líčit ve chvíli, kdy jsou popraskané a nezdravé. Před samotným líčením jim proti věnujte chvilku zaměřenou na peeling. Můžete použít jak speciální přípravky volně nakoupitelné v obchodech, ale bohatě si vystačíte i s obyčejným cukrem, jež se vám schovává doma v kredenci. Pomocí peelingu odstraníte nežádoucí kousky kůže a rty si krásně prokrvíte.

2. Vyberte si správnou barvu

Co se výběru správné barvy týče, platí zde jedno nepsané pravidlo: rozhodně se nenuťte do barev, o kterých již předem víte, že vám nesednou. Ano, ostře rudá rtěnka je sice sexy a spoustě ženám sluší, vy ale mezi ně patřit nemusíte. Volba barvy se odvíjí i od barvy vašeho podtónu – zatímco něčí podtón je spíše do růžova, někdo má naopak podtón olivový, další zase broskvový.

3. Kontura je zárukou neviditelné hranice

Neumíte-li používat konturu, je ten nejvyšší čas se to naučit. Kontura ve správně zvoleném odstínu udrží vrstvy použité rtěnky tam, kde je chcete mít. Během dne se tak nebudete muset bát, že by se vám nevzhledně rozpila, díky čemuž by všechna příprava přišla vniveč.

4. Jak rtěnku nanést

V první řadě naneste jen slabou vrstvičku, kterou si prsty vpracujte do rtů. Následně naneste druhou vrstvu a upravte okraje. Jakmile budete s výsledkem spokojené, vezměte si do ruky kapesníček či ubrousek a rty do něho lehce obtiskněte – zvenku i mezi rty. Dále přistupte k nanesení třetí vrstvy – hotovo! Ujistěte se, že rtěnku nemáte na zubech a můžete s klidným srdcem vyrazit do víru velkoměsta.        
Magda Autor Magda