Jak je to vlastně s kanibalem Suarézem

Úvodní stránkaJak je to vlastně s kanibalem Suarézem
12.říjen 2014 od Magda v rubrikách Nové články, Sport
štítky
Zejména po nedávno skončeném fotbalovém mistrovství světa v Brazílii bylo jméno Luis Suárez velmi často skloňováno. Bohužel ne proto, že by se tento uruguayský hráč blýskl hvězdnými výkony, ale z důvodu zkratu, který předvedl při utkání s Itálií, kdy italského hráče Giorgia Chielliniho kousl do ramene. Pojďme si tedy blíže představit tohoto hráče, který je považován za jednoho z nejlepších, ale zároveň nejkontroverznějších hráčů současnosti a rozhodně se nedá předvídat, co kdy provede.

Začneme pěkně od začátku

Luis Suárez celým jménem Luis Alberto Suárez Díaz se narodil 24. ledna 1987 v uruguayském městečku Salto. Narodil se jako prostřední ze sedmi dětí, které jeho matka Sandra a otec Rodolfo měli. Rozhodně se nejednalo o zámožnou rodinu, spíše právě naopak. Bída a nouze byly na každodenním pořádku. V městečku Salto byly Luisovi první fotbalové kroky, i když bez bot a na hliněnm plácku mezi chatami. V jeho necelých sedmi letech se on i s celou rodinou přestěhovali do Montevidea, kde byl otec zaměstnán jako portýr v obchodě. Uprostřed vysokých cen a otcova malého platu bylo na uživení sedmičlenné rodiny opravdu málo prostředků. Luis Suárez se samozřejmě chtěl věnovat fotbalu, ale neměl ani vlastní tenisky a měl i dost starostí se sháněním obživy. Některé teorie dokonce uvádí, že Luis Suárez si své jídlo musel bránit i před psy jak jen dokázal. Možná právě jsou v něm zakořeněny agresivní výpady, kterých ve fotbale nepředvedl zrovna málo. Boj o přežití je v něm možná zakořeněn dodnes.

Rozhodně není příkladem fair play

Luis Suárez rozhodně není typem hráče, který by byl modelovým příkladem fair play. Kousnutí, které předvedl na mistrovství světa v Brazílii, bylo dokonce třetím stejným prohřeškem. Už při angažmá v Ajaxu kousl v roce 2010 při zápase s PSV Eidhoven soupeře do krku. Stejný prohřešek se pak opakoval i při angažmá v Anglii, kdy v roce 2013 bylo možné vidět otisk chrupu hráče Luis Suárez na krku obránce Chelsea. I když pomineme kousání, Luis Suárez je znám i jinými prohřešky, například rasovými výroky nebo nečistou hrou. Napomínán je také za časté přihrávání faulů na svou osobu.
Magda Autor Magda