Jak „dobíjet“ Pay Pal

Úvodní stránkaJak „dobíjet“ Pay Pal
21.únor 2015 od Radush v rubrikách GigaTech, Nové články
štítky IT, PC
Že platební systém PayPal není zcela jednoduchou záležitostí, jsme se mohli přesvědčit v sérii několika předchozích článků věnovaných tomuto tématu. Vysvětlili jsme si principy jeho základního fungování, probrali jsme, jak se zaregistrovat a které typy účtů můžeme zvolit. Nyní víme, že to, pro který druh účtu se rozhodneme, zásadním způsobem ovlivní možnosti služeb, jaké budeme moci využívat. V průběhu dnešních řádků bychom rádi již zasvěceného majitele PayPal účtu provedli tím, jak „dobít“ na vlastní Paypal účet (jakéhokoli typu) peníze. Těmi lze následně provádět platební operace. Pojďme nyní tímto procesem projít společně krok po kroku.
 1. Přihlášení – na začátek si otevřete stránky paypal.com Přihlaste se do vašeho účtu na PayPal. To provedete tak, že do levé prázdné kolonky vyplníte email, který jste zadali při vaší registraci a do pravé kolonky vyplníte heslo. Poté stiskněte tlačítko „Log In“.
 1. Nyní se před vámi otevře úvodní stránka vašeho účtu.
2
 1. V následujícím kroku zvolte položku „Top Up“. Na výběr ihned dostanete ze dvou možností. Jedná se o „Top Up (in a few days)“ a „Top Up (instantly)“. První varianta v překladu znamená „Top Up (v několika dnech)“. Druhá varianta je „Top Up (okamžitě)“. Během následujících řádků se blíže seznámíme s první z nich, následně poté i s typem dalším.
3  
 1. Po zvolení položky „Top Up (in a few days)“ se před vámi otevře následující obraz. Instrukce PayPalu vám zde vysvětlí, jak přesně postupovat. Dozvíte se, že převést peníze lze podobným způsobem, kterým provádíte své domácí platby. Důležitou poznámkou pro samotný začátek je, že peníze musí být odeslány z českého účtu vedeného pod stejným jménem jako účet PayPal, přičemž diakritika nehraje roli.
4 Přihlaste se do svého českého internetového bankovnictví. Zde budete postupovat jako v případě tradičního převodu peněz mezi vaší bankou a UniCredit Bank. Ze svého bankovního účtu odešlete způsobem, kterým jste zvyklí, požadovanou částku. Při odesílání uveďte údaje vepsané ve výše vyplněné modré tabulce.  Jméno příjemce je „BofA re: Paypal Pte Ltd“. Jméno banky jeUNICREDIT BANK CZECH REPUBLIC, A.S., PRAGUE“. Číslo účtu je „00000000818809262700“. Dále také budete potřebovat referenční číslo (Transfer ID), které se objeví ve vámi zobrazené tabulce na posledním místě. Vaše Transfer ID bude samozřejmě jiné než zde uvedené. Toto ID vepište pouze do zprávy pro příjemce, nikam jinam.
 1. Po odeslání financí vám PayPal zašle během následujících max. 2 pracovních dnů email s potvrzením o připsání peněz na váš účet. A je hotovo J
 
 1. Nyní se vraťme ke druhému typu nabíjení peněz „Top Up (instantly)“. Jak už bylo řečeno, jedná se v překladu o „Top Up (okamžitě)“. Tento systém převodu peněž je v ČR dostupný od roku 2012 a lze ho provést v češtině. Uživatelé tuto transakci mohou učinit prostřednictvím webových stránek https://www.paypal-dobijeni.cz/
 
 1. Na webových stránkách se můžeme dozvědět, že majitelem tohoto webu je společnost TrustPay, a.s. – poskytovatel řešení pro platby na internetu. Zároveň jsme zde ujištěni, že jde o společnost, která je regulována a licencována Národní bankou Slovenska.
Jak již samotný název služby napovídá, jedná se o službu, která umožňuje převod peněz v reálném (okamžitém) čase z vlastního bankovního účtu na účet PayPal. Pro tuto operaci nemusíte vlastnit ani kreditní kartu, stačí mít jen otevřen účet v některé z níže uvedených bank.
 • Komerční banka
 • Raiffeisenbank
 • Česká spořitelna
 • ČSOB
 • UniCredit Bank
 • Volksbank
 • GE Money Bank
 • Fio banka
 • mBank
 • Equa bank
Převádět lze od 80 do 50 000 korun. Princip převodu spočívá v odeslání peněz z vašeho bankovního účtu na účet společnosti TrustPay. Poté během několika následujících minut (maximálně do 4 hodin) dostanete z účtu TrustPay převedené peníze na svůj PayPal účet.
 1. Pokud byste měli jakékoli otázky nebo nejasnosti s užitím této služby, veškeré podrobné informace o celém postupu získáte na tomto webovém odkazu: https://www.paypal-dobijeni.cz/Help
A na závěr přidáme jednu příjemnou informaci, která se týká sdělení, že nabíjení účtu prostřednictvím této služby je bezplatné J
Radush Autor Radush