Jak cestovat kolem světa doslova za pár korun?

Úvodní stránkaJak cestovat kolem světa doslova za pár korun?
14.srpen 2016 od petr v rubrikách Cestování
štítky Cestování, Levně, Dovolená

Myslíte si, že cestování do zajímavých zahraničních destinací je určené jen pro movitější osoby?

Přijde vám, že s vaším rozpočtem na dovolenou je pro vás nejvhodnější český kemp, nikoliv zajímavé zahraniční destinace?

Omyl!

Zahraniční destinace jsou vhodné pro každého, a to bez ohledu nerozpočet. Pokud totiž nejste příliš vybíraví, můžete cestovat třeba na druhou stranu světa a to doslova za pár korun. Jak? 

Levné letenky se objevují každý den

Obecně patří letecká doprava mezi nejdražší druhy světových doprav. Zároveň ale může být i nejlevnější. Zejména u nízkonákladových leteckých dopravců jsou mnohdy velké výkyvy cen letenek u pravidelných linkových letů.

Můžete letět třeba za polovinu plné ceny. Stačí jen tyto ceny neustále hlídat. Přepravci občas zadají i chybné cenové tarify do oběhu. V takovém případě můžete letět na druhou stranu světa třeba za pár set korun. 

Musíte rychle reagovat

Takto zlevněné letenky se v systému objevují mnohdy jen na pár minut a jsou poměrně rychle stažené. Pokud chcete levně cestovat, nesmíte být příliš vybíraví, co se týče destinace ani roční doby. Myslete na to, že v každé zemi je mnoho krás, které stojí za to vidět.

Důležitá je také časová flexibilita. Pokud čekáte na cenově zvýhodněné letenky, tak ty jsou nabízeny jen v určitých termínech, kdy si nemůžete příliš vybírat. Může se jednat o termín za půl roku nebo o termín za 5 dní. Je zapotřebí, abyste byli dostatečně flexibilní v zaměstnání. Aby vás zaměstnavatel na dovolenou pustil. 

Ubytování přímo v rodinách

Jestliže chcete na cestování ušetřit, není dobrou variantou vybírat bydlení ve čtyřhvězdičkovém hotelu. Co se týče ubytovacích zařízení, mezi nejlevnější patří hostely nebo guest housy, které najdete po celém světě.

Často vyhledávaným způsobem je také ubytování přímo u někoho doma. Díky služby CoachSurfing, kde nabízí lidé z celého světa ubytování přímo u sebe.

petr Autor petr