Jak bojovat s celulitidou

Úvodní stránkaJak bojovat s celulitidou
2.listopad 2014 od Magda v rubrikách Móda, Nové články
štítky Móda
Celulitida – noční můra, která budí ze spaní nejednu ženu. Nepěkně vyhlížející kůže, které se nechvalně přezdívá pomerančová. Již dávno neplatí, že je celulitida výsadou jen žen trpících nadváhou – i štíhlé ženy se totiž s pomerančovou kůží často potýkají. Chcete uklidnit? Celulitidou trpí více než 90% žen bez ohledu na věk, váhu či výšku – takže v tom rozhodně nejste sama! Ať tak či onak – drtivá většina žen se za celulitidu stydí. Své tělo proto zahalují do neskutečného množství oblečení a snaží se odlákat každý zvídavý pohled. Dá se proti nezvané celulitidě vůbec nějak bojovat?

Vyvážená strava celulitidu odradí

Ať už je celulitida součástí vašeho života, nebo se jen děsíte okamžiku, kdy zjistíte první příznaky, zaměřte svou pozornost na stravu, kterou jíte. Věřte tomu nebo ne, ale pestrá a vyvážená strava dokáže udělat zázraky! Budete-li se stravovat zdravě a dopřejete tak svému tělu dostatek živin a vitamínů, uvidíte, jak se samo začne protivné celulitidě bránit. Snažte se vyhýbat uzeninám, příliš slaným výrobkům, fast foodu, tučným sýrům, cukru a rafinovaným a ztuženým tukům. Naopak do svého jídelníčku zakombinujte čerstvou zeleninu a ovoce, celozrnné pečivo a libové maso.

Voda odplaví zbytečné tuky

Jistě víte, že dodržovat pitný režim se musí. Pokud to s pitím – nealkoholických nápojů – flákáte, nemůžete se potom divit, že vaše váha narůstá a s ní přichází i ruku v ruce pověstně známá pomerančová kůže. Snažte se pitný režim dodržovat poctivě. Pijte především čistou, pramenitou vodu, vyhněte se ochuceným nápojům a klidně si dopřejte zelený a bylinkový čaj. Vsadit můžete i na detoxikační šťávy – například březová chutná docela dobře – které vám z těla odplaví škodliviny a usazeniny.

Pravidelným pohybem nejen ku zdraví – i proti celulitidě!

Pohyb je základ. Sezením doma u počítače či u televize ničemu nepomůžete – akorát tak připravujete dokonalou ornou půdu pro vznik celulitidy. Nikdo po vás nechce, abyste denně běhala maratony! Stačí se i hodinku denně věnovat nějaké pohybové aktivitě – procházka, plavání, cvičení doma a klidně i ten běh. Uvidíte, že jakmile dáte své tělo do pohybu, celulitida se dá na ústup.
Magda Autor Magda