Jak a co správně jíst po tréninku?

Úvodní stránkaJak a co správně jíst po tréninku?
24.červen 2015 od Magda v rubrikách Nové články, Sport, Zdraví
štítky Fitness, Hubnutí, Sport, Životní styl
Trénink, ať už na zvýšení fyzické kondice nebo na nabrání svalové hmoty je pro tělo vždy velkou zátěží. Proto je velmi důležité, aby tělo bylo na takovou zátěž dostatečně připraveno. Správné stravování by tedy mělo mít v tréninkovém plánu své pevně stanovené místo. My se dnes detailněji zaměříme na stravování po tréninku, které je pro správnou funkci organismu velmi důležité, ale mnohdy podceňované.

Kdy začít s jídlem po tréninku?

Začneme s tématem, kdy je správné po tréninku jíst. Samozřejmě, že při intenzivním tréninku vynaložíte velké množství fyzických sil, organismus se cítí vyčerpaný a velmi rychle se dostavuje pocit hladu. V brzké době po skončení tréninkového cyklu ale není vhodné jíst velká jídla. V celém organismu totiž ještě probíhá proces proces cvičení, při kterém dochází k vyššímu spalování. Svaly jsou stále velmi prokrvené. Pokud bychom se najedli, tak organismus bude nucen více prokrvovat žaludek a vynakládat velké úsilí na trávení a regenerace svalů by nebyla stoprocentní. Na okamžité zahnání hladu je vhodná například polovina banánu a s větším jídlem počkejte alespoň 45 minut po cvičení nebo posilování.

Jaké potraviny jíst?

Velmi důležité je také vědět, jaké potraviny po cvičení jíst. Ve stravě by měly být velmi zastoupené druhy potravin s vyšším obsahem bílkovin a sacharidů. Jaké potraviny mají vysoký obsah bílkovin? Jedná se především o hovězí maso, krůtí, rybí a kuřecí maso, dále také vejce, semena a ořechy. Zdrojem sacharidů je zelenina, nejvíce listová, rýže a také ovoce (nejvíce grapefruity, banány a meruňky). Vhodným doplňkem jsou i proteinové nápoje, tedy bílkoviny a sacharidy v tekuté podobě, které se rychle rozloží do celého těla. Na těchto produktech se nevyplácí šetřit. Rozhodně se ale vyhýbejte energetickým nápojům a tyčinkám. V těchto produktech je obsaženo nadměrné množství
Magda Autor Magda