Ikea chce v Česku otevřít e-shop

Úvodní stránkaIkea chce v Česku otevřít e-shop
7.červenec 2014 od david v rubrikách GigaTech, Nové články
štítky

[P]ro zákazníky největšího prodejce nábytku v Česku se v dohledné době mnohé změní. Švédská společnost IKEA se rozhodla spustit v průběhu roku 2016 e-shop. Reaguje tak na změny ve spotřebitelském chování a moderní trendy v nakupování. Lidé již nejsou ochotni dojíždět za nákupem tak daleko jako v minulosti a navíc se stále zvyšuje procento nákupů realizovaných přes internet.

"Posílat skleničky a vázy je komplikovanější než skříně. V celé Evropě proto mají vzniknout čtyři velké balicí a distribuční sklady."

V současnosti IKEA hledá v tuzemsku především místa pro výdejny svého e-shopu, díky který se nábytek této společnosti stane dostupnějším i pro obyvatele menších měst. V ČR stále přetrvává trend kdy více jak 50% lidí nakupujících na internetu si chce své zboží osobně vyzvednout na provozovně společnosti.

IKEA_Regensburg

V souvislosti se spouštěním e-shopu, bude muset IKEA také rozšířit své skladovací prostory, kdy vybuduje v Ostravě nový sklad za zhruba 15 milionů korun. V plánu je ale pro Česko daleko zajímavější investice. V současnosti vedení společnosti zvažuje vybudování velkého distribučního skladu pro zhruba 5 tisíc doplňů v ČR. V celé Evropě by měly vzniknout 4 velké distribuční sklady, díky kterým by IKEA mohla rychleji reagovat na požadavky zákazníků a především by výrazně snížila náklady na přepravu a riziko poškození zboží.

david Autor david