Hodinky iWatch motivují k pohybu a zjednoduší placení

Úvodní stránkaHodinky iWatch motivují k pohybu a zjednoduší placení
3.leden 2015 od Radush v rubrikách GigaTech, Nové články
štítky Dárek, IT, Nákup, Šperky

V minulém článku, který jsme věnovali základnímu představení hodinek iWatch, jsme se zaměřili na některé z novinek, stejně jako jsme potvrdili víceméně očekávané funkce. V tom dnešním vám přinášíme přehled toho, jak hodinky zahýbají s vaší kondičkou a jak se pokusí vystrnadit z vaší kapsy klasickou peněženku.

Společností avizovaný těsnější osobní rozměr získávají hodinky díky přehledu, který poskytují o aktuálním fyzickém stavu majitele. Jejich prostřednictvím můžete jako uživatelé zjistit přesný počet kroků, které jste urazili. Ale druhým dechem dodáváme, že to není zdaleka vše. iWatch vám totiž poskytnou mnohem podrobnější informace v momentě, kdy se na jejich displeji objeví tři kruhové ukazatele, které symbolizují tři různé parametry – volně přeložené jako „obecný pohyb, cvičení a přestávky na místě“. První „obecný pohyb“ odměřuje počet spálených kalorií během jakékoli vykonané činnosti v rámci dne. Druhý měří pokrok, jehož jste nově dosáhli a zároveň tak podprahově zvyšuje vaši motivaci k častějšímu pohybu. Třetí kruh signalizující přestávky vám ukáže, kolik času jste strávili „bez fyzické aktivity“. Na konci každého dne zjistíte, jak pilní jste byli. Usínat s pocitem spokojenosti budete hlavně tehdy, pokud se první dva kruhy na displeji uzavřou. První kruh se uzamkne, dosáhnete – li alespoň minimálního počtu kalorií stanovených na aktuální den. Druhý kruh zkompletujete, pokud budete cvičit alespoň 30 minut denně. Poslední kruh značící přestávky se završí v případě, že budete mít alespoň 1 minutu přestávky v každé z 12 hodin během dne.

Položíte – li na displej dva prsty, hodinky vám okamžitě změří srdeční tep. Tuto funkci umožní částečně keramická zadní plocha hodinek s uvnitř instalovanými safírovými čočkami, LED světly a fotodiodami, které budou snímat váš srdeční tep. Jejich prostřednictvím spolu se zabudovaným akcelerometrem, GPS a WIFI ve vašem telefonu budou hodinky snímat veškeré měřítka vaší celkové denní aktivity. Na základě všech zaznamenaných osobních údajů vám jiná aplikace navrhne cvičební plán na příští den a bude vás postupně motivovat k jeho dosažení. Navržený program vám tak „ušije přímo na míru“. Veškeré dosažené výsledky v průběhu měsíců se budou pomocí speciální aplikace zaznamenávat do vašeho telefonu a následně je můžete sdílet se svými přáteli.

Novinkou bude též možnost prostřednictvím služby Apple Pay platit v obchodech, což z počátku ocení hlavně uživatelé ve Spojených státech amerických. Společnost však slibuje, že míst, kde bude možné tímto způsobem platit, bude postupně přibývat.

V příštím a zároveň závěrečném článku trojdílného cyklu o hodinkách iWatch se společně podíváme, na jakém principu fungují a v jakých podobách si je budete moci zakoupit.

Radush Autor Radush