French Open 2015 je tu!

Úvodní stránkaFrench Open 2015 je tu!
2.červen 2015 od Magda v rubrikách Nové články, Sport
štítky Sport, Tenis
Sesadí Novak Djokovic z trůnu dlouholetého krále jménem Rafael Nadal? V neděli 24.5.2015 byl zahájen druhý tenisový Grand Slam letošní sezony a jediný na antuce – French Open 2015. A ještě před jeho začátkem se u tenisové veřejnosti, odborníků i laiků nejvíce rozebírala jedna jediná otázka. Jestli si Rafael Nadal udrží svou pozici téměř neporazitelného muže na tomto podniku. Vzhledem k letošním výsledkům už není považován za největšího favorita. Jako největší vyzyvatel se jednoznačně jeví světová jednička Novak Djokovic.

Unikátní bilance Rafaela Nadala na Roland Garros

Žádný jiný tenista historie ani současnosti nemá na žádném významném světovém podniku, jako právě Rafael Nadal na French Open. O tom, že je to antukový specialista nemůže být pochyb a právě kurty Rolanda Garrose v Paříži mu svědčí ze všech nejvíce. Vždyť za deset let své nepřetržité účasti zde poznal jen jednou jedinkrát hořkost porážky. Bylo to v roce 2009, kdy překvapivě již v osmifinále podlehl švédovi Robinu Soderlingovi. Nikdo jiný zatím na tohoto španělského fenoména nestačil. Bude tomu letos jinak? Forma Rafaela Nadala není nikterak oslnivá, ale i v některých předcházejících ročnících tomu tak bylo, ale Rafa to vždy dokázal vybojovat.

Odborníci mají jasno – jedině Novak Djokovic

Odborníci v oblasti světového tenisu mají v této otázce zcela jasno. Jestli někdo dokáže španěla z trůnu sesadit, může to být jen Novak Djokovic. Jeho forma je v letošní sezoně doslova k neuvěření a na každém turnaji dokazuje, že jemu patří právem pozice světové jedničky. A navíc titul z French Open je již to jediné, co srbskému tenistovi ve sbírce chybí, takže motivace je obrovská. Z důvodu vyšší úspěšnosti na Grand Slamech a zejména na French Open také v loňském roce zahájil spolupráci se světovou tenisovou legendou Borisem Beckerem.

Kdo číhá v záloze?

Rozhodně to ale není o tom, že nikdo jiný by nemohl letošní titul získat. Situace je stále otevřená. Jen si vzpomeňme na loňský Wimbledon, kdy se ve finále utkal Kei Nishikori a Marin Cilic, snad nejméně pravděpodobná dvojice. I letos mezi úzký okruh favoritů patří nestárnoucí Roger Federer, Andy Muray, Tomáš Berdych nebo vynikající španělský antukový specialista David Ferrer. A co víc, možná se dočkáme i dalšího překvapení. Jisté je jedno, vzhledem k postavení dvou největších favoritů v žebříčku a rozlosování turnajového pavouka se vzájemný souboj Rafaela Nadala a Novaka Djokovice neodehraje ve finále, ale oba by se potkali ještě dříve.
Magda Autor Magda