Evropské metropole – Vídeň

Úvodní stránkaEvropské metropole – Vídeň
17.říjen 2016 od Magda v rubrikách Cestování, Nové články
štítky Cestování, Metropole, Zahraničí

Vídeň je pro české obyvatele jednou z nejčastěji navštěvovaných evropských metropolí. Nachází se v Rakousku, které je naším sousedem. V současné době žije ve Vídni okolo 1,7 milionu stálých obyvatel. Tato rakouská metropole má velkou historickou tradici. V jediném městě se dokonale propojuje historické jádro společně s vznešenými budovami z počátku novověku i moderní architekturou a přepychově laděnými vysokými novostavbami.

Doprava do Vídně

Z českého hlavního města Prahy je to do Vídně jen 300 km, což je vzdálenost, která se dá bez problémů ujet autem. Do Vídně mají své pravidelné linky také některé autobusové společnosti a za cestu tam a zpět si účtují okolo 700 Kč. Do Vídně je možné cestovat také letecky s několika leteckými společnostmi bez přistání. Využít je možné například aerolinky ČSA, Lufthansa nebo Austrian. Za zpáteční letenku si účtují kolem 1 000 Kč, ale v akcích je možné sehnat i za 300 Kč. Let trvá necelých 50 minut. 

Milovníci památek musí navštívit historické jádro

Jestliže vás láká historická architektura, rozhodně byste neměli ve Vídni opomenout návštěvu historického jádra. Právě zde je totiž koncentrováno největší množství architektonických skvostů ve Vídni. V roce 2001 bylo historické jádro Vídně dokonce zapsáno na seznam kulturního dědictví UNESCO. Co si v centru nenechat jít?

Schönbrunn

  Za vaši návštěvu jistě stojí barokní zámky Schönbrunn a Belvedere. Schönbrunn byl dokonce již sídlem habsburských císařů a nejvíce si jej oblíbil císař František Josef s manželkou Sisi. K dalším architektonickým památkám v centru patří také hrad Hofburg, Galerie Albertina nebo Uměleckohistorické muzeum.

Jedna z nejstarších ZOO

Ve Vídni se také můžeme setkat s jednou z nejstarších Zoologických zahrad na světě. Její založení se traduje již od roku 1752 a její zakladatelkou nebyl nikdo jiný, než slavná Marie Terezie. Dodnes se vídeňská ZOO těší velkému zájmu návštěvníků. Je rozdělena na mnoho pavilonů a nechybí ani opravdové skvosty, jako je například medvídek koala nebo panda.

Za kulturou

Vídeň je považována za evropské město, ve kterém má velký prostor kultura. A to jak hudební, divadelní, architektonická, malířská, sochařská i další. Kultura má ve Vídni velký prostor a prakticky každý týden se zde koná několik významných evropských kulturních akcí, ať už to jsou koncerty, výstavy, expozice nebo jiné akce. Rakousko si obecně váží svých umělců, a proto ve Vídni nechybí ani stálá expozice věnovaná jednomu z největších hudebních skladatelů všech dom – Mozarthaus.

Za kulturou i zábavou

Kultura a architektonika rozhodně nejsou jedinými lákadly Vídně. Do Vídně se jezdí i za zábavou a potěšením. Součástí moderní části Vídně jsou i přepychová obchodní centra, kam se vydávají nakupovat i obyvatelé České republiky. Ceny v těchto centrech jsou více než příjemné. A zapomenout nesmíme ani na největší zdroj zábavy a adrenalinu ve Vídni – zábavní park Prátr. Na jediném místě je připraveno 250 moderních atrakcí.

zábavní park Prátr

Velký zájem je o tuto rakouskou metropoli zejména v předvánočním období. Ve Vídni se každoročně konají vánoční trhy, které jsou proslavené v celé Evropě. Centrum města zaplaví stánky s vánoční tématikou, všude hraje vánoční hudba, voní sladkosti a punč.

Vánoční trhy
Magda Autor Magda