Evropské metropole – Paříž

Úvodní stránkaEvropské metropole – Paříž
1.říjen 2015 od Magda v rubrikách Nezařazené
štítky Cestování, Tip na víkend

Není to jen Eiffelovka

Ne nadarmo se říká, že Paříž je nejromantičtějším městem v Evropě. Je častým cílem dovolených, víkendových pobytů, ale i speciálních valentýnských výletů. Těžko si lze představit romantičtější místo k žádosti o ruku než právě v Paříži.

Do Paříže levně

Důvodem, proč je Paříž tak vyhledávanou destinací, ale není jen romantika. Velký podíl na tom má jistě i velmi nízká cena letenek. Například u společnosti EasyJet stojí letenka mimo sezonu méně než tisíc korun.

Co v Paříži navštívit?

Eiffelovka, Louvre, Notre Dame, zámky na Loiře. To jsou asi nejznámější pařížské památky. Zároveň ale jsou v každém ročním období přeplněné turisty. Jak se jim vyhnout? Vyrazte po památkách v pátek večer. V Louvre se od 18 do 22 hodin koná nocturne, které nabízí ještě romantičtější zážitek z prohlídky než za bílého dne. Kromě toho je vstupné levnější, mladí do 26 let ho dokonce neplatí vůbec. V Paříži se ale nacházejí i zajímavé památky, u nichž se nemusíte bát velkého množství turistů ani přes den. Které to jsou?

Musée des Arts Décoratifs

Nově zrekonstruované muzeum bylo zřízeno v jednom z křídel Louvru - směrem k Tuilerieským zahradám. Nachází se v něm šperky a nábytek, ale i plakáty a móda. K vidění je například expozice sedacího nábytku, ze kterého můžete v pohodlí sledovat snímky šedesátých a sedmdesátých let.
Musée des Arts Décoratifs

Cité de l’Architecture et du Patrimoine

Na vrchu Trocadéro se nachází obrovské centrum architektury a památek, kde jsou k vidění kopie nástěnných maleb z doby francouzského středověku a novověku, sádrové odlitky a modely současných staveb. Oblast také nabízí nádherný výhled na Eiffelovu věž.
Cité de l’Architecture et du Patrimoine

Pařížské luxusní hotely

Za návštěvu rozhodně stojí i palác Ritz, jeden z nejluxusnějších hotelů na celém světě. Další krásné čtyř až pětihvězdičkové hotely, které se v Paříži nacházejí, jsou třeba Plaza Athénée či hotel Pont Royal. Pokud budete chtít v takovém hotelu přespat, připravte si pořádný finanční obnos. Cena za noc v luxusních hotelech totiž začíná na dvaceti tisících korun.

Čtvrť Charonne

Charonne byla čtvrť, do které modernizace přišla až velmi pozdě. Ještě v nedávné době byly obvyklou součástí ulic i slumy a brlohy. Nyní ale ve čtvrti začínají vznikat sociální dílny, stylové ateliéry i galerie a dokonce tu stojí i věhlasný hotel Mama Shelter, který rádi navštěvují styloví Pařížané. Nedaleko se nachází také trendy hudební klub la Fleche d’Or Oblast vás proto zaujme svou nezvyklou sociální pestrostí.

Saint-Martin

Okolí kanálu Saint-Martin je oblíbeným místem pro stylové pikniky, příjemné procházky, ale i cyklistiku – k tomu si můžete zapůjčit městské kolo.
Saint-Martin
Magda Autor Magda