Evropské metropole – Barcelona

Úvodní stránkaEvropské metropole – Barcelona
22.září 2015 od Magda v rubrikách Cestování, Nové články
štítky Cestování, Španělsko
Španělsko je jednou z nejžádanějších destinací pro české turisty. Nejen pro ty, kteří milují horké letní počasí a pobyty na písečných plážích, ale také pro milovníky památek. V dnešním článku se zaměříme na druhé největší španělské město - Barcelonu. Detailněji se podíváme nejen na hlavní turistické památky, ale i na možnost dopravy do tohoto města, samotné cestování po městě a některé další zajímavosti.
Barcelona - panorama

Jak se do Barcelony dostat?

Do Barcelony se dá dostat hned několika způsoby. První možností je jízda vlastním automobilem. V takovém případě vás z Prahy čeká přibližně 1 700 km jízdy. Do Barcelony nabízí jízdenky z Prahy také autobusoví dopravci. Cena obousměrné jízdenky se pohybuje okolo 4 000Kč. Přímé lety z Prahy do Barcelony nabízí hned několik společností. Kromě Czech Airlines jsou to také, Smart Wings, Iberia, Belavia a Vueling.com. ceny se standardně pohybuje okolo 5 000 Kč a doba letu je v rozmezí 2h 15 min – 2h 30min.

Základní informace o Barceloně

Se dvěma miliony obyvatel je Barcelona druhým největším španělským městem, hned po Madridu. Výrazný vliv na nárůst turistického ruchu měl i fakt, že v roce 1992 zde byly pořádány letní Olympijské Hry. Barcelona je zároveň největším městem v Katalánsku.
Barcelona
Největší uměleckou stopu v tomto městě zanechal Antoni Gaudí, významný architekt a představitel secese, jehož díla jsou k vidění po celém městě.

Gaudí na každém kroku

Nedá se tvrdit, že by Gaudí byl považován za člověka, který se postaral o zrod Barcelony. Rozhodně je však považován za architekta, který tomuto městu dal jeho současnou podobu a tvář. Jeho stavby jsou k vidění po celém městě a jsou také hlavními památkami a turistickými cíly. Chrám Sagrada Familia – Jeden z nejimpozantnějších barcelonských chrámů s několika vysokými věžemi. Pokud budete chtít obejít chrám kolem dokola, z každého pohledu uvidíte něco nového a impozantního. Výjimečný je Sagrada Familia také tím, že je neustále v procesu výstavby. Casa Milà je dům, který na první pohled připomíná skalní masiv. Další jeho architektonickým unikátem je systém střešních vyhlídek. Jestliže máte rádi architekturu oblých tvarů a barevnosti, tak rozhodně nevynechejte ani Casa Batlló. Ovšem největší ukázkou Gaudího děl je Park Güell, který je jeho odkazem. Jestliže nechcete jen obdivovat architektonické stavby recesního vzhledu, jistě je další dominantou fotbalový stadion Camp Nou, domovský stadion slavného FC Barcelona. Každý den jsou zde prováděny pravidelníé prohlídky pro turisty.
Nou Camp
Z dalších památek stojí jistě za shlédnutí i památník Kryštofa Kolumba, přístav nebo barcelonské Aquarium.

Cestování ve městě

Ačkoliv je Barcelona velké město, cestování je až překvapivě pohodlné. Město je totiž protkáno hustou sítí MHD. Město disponuje i vlastním metrem. Pokud v Barceloně budete trávit volný víkend, rozhodně se vyplatí pořízení dvoudenní Barcelona Opencard. Ta vás za 35 Euro opravňuje k neomezené jízdě v prostředcích hromadné dopravy a také na některých památkách dává možnost využít zlevněné vstupné.
Magda Autor Magda