Domácí meruňkové müsli tyčinky

Úvodní stránkaDomácí meruňkové müsli tyčinky
30.květen 2015 od Lenka v rubrikách Hobby a zahrada, Nové články
štítky Recepty, Vaření, Zdraví, Ženy, Životní styl
Upečte si podle chuti, své domácí müsli tyčinky. Jsou báječné jako svačinka na cesty, rychlá snídaně nebo je můžete nakrájet a použít je do jogurtu, Základem těsta jsou jemně mleté vločky a jablečné pyré. Dále záleží na vás, jaké ingredience máte nejraději. Pokud zachováte poměr surovin, můžete kombinovat, jak se vám zlíbí a podle fantazie tvořit. Místo semínek lze dát najemno nasekané oříšky, rozinky nahradit brusinkami a na závěr polít tyčinky třeba rozpuštěnou čokoládou.

Ingredience

½ hrnku slunečnicových semínek 1 hrnek jemně mletých ovesných vloček ¼ hrnku rozinek ¼ hrnku nesířených meruněk 2 jablka (nebo malou dětskou jabl. přesnídávku) 1 lžička skořice 2 hřebíčky kapka oleje

Postup

  1. Oloupeme 2 jablka, nakrájíme na malé kostičky. Podusíme s trochou vody a dvěma hřebíčky do změknutí. Vyjmeme hřebíčky z vody a jablka buď rozmixujeme nebo šťouchadlem rozbijeme na malé kousíčky, až mají kašovitou konzistenci. (Díky šťouchadlu zůstanou v tyčinkách i kousky jablek, záleží však na preferencích každého. Fungují oba způsoby.)
  2. Slunečnicová semínka opražíme na pánvi potřené kapkou oleje. Pražíme zvolna, spíše na nižší stupeň. Opražením se krásně rozvoní a dostanou oříškovější chuť.
  3. V míse smícháme rozinky, na malé kousky pokrájené meruňky, skořici.
  4. Přilijeme pyré z jablek a přisypeme semínka.
  5. Zamícháme.
  6. Předehřejeme troubu na 150°C.
  7. Malý plech nebo pekáček vyložíme pečícím papírem a těsto na něj (nejlépe silikonovou) stěrkou dáme a rovnoměrně uhladíme do roviny. Placka by měla být asi 0,5cm silná.
  8. Pečeme asi 45minut. Těsto svou barvu příliš nezmění, pozor, aby nezačlo moc zlátnout a vysušovat se. Tyčinky by po zchladnutí měly být spíše šťavnatější.
  9. Po vyndání plechu z troubu a zchladnutí, rozkrájíme placku rádýlkem na pizzu na müsli tyčky požadované délky a tvaru.
Skladujeme v uzavíratelné nádobě, aby neosychaly.
Domácí meruňkové müsli tyčinky
Lenka Autor Lenka