Doma není nuda (2.část)

Úvodní stránkaDoma není nuda (2.část)
13.leden 2015 od Dee v rubrikách Nové články, O dětech
štítky děti
Je mi jasné, že se v posledních dnech moc s dětmi doma nenudíte. Sníh ještě v horách nezmizel, a tak vás tahle bílá legrace jistě bezpečně zabaví. Ale co když se na hory nedostanete a v okolí domova není možnost si zimních radovánek užívat? Co když není vůbec možnost jít si hrát ven (nemilé počasí nebo je váš skřítek nemocný), takže vaší největší momentální starostí je, jak zabavit batole nebo dítě předškolního věku dom. Běžné hry a hračky už jste dávno vyčerpali, pohádka už taky nezabere, tak co s tím?

Čas pro hru

Právě v tento moment si na mě vzpomenete, to se vsadím. Tedy buď se vám s radostí vybaví některá hra, o které jsem se buď v minulé či této části článku zmínila nebo se vám nevybaví nic - a to si na mě s jistotou taky vzpomenete ... . Jen už trochu jinak, myslím. Každopádně bych ráda ještě nějakou tu hru přidala, ať to máme pěkně pohromadě. Připomínám, že jsou věnovány především batolatům a dětem školkovým.

Druhých 10 tipů, jak se zabavit doma

Domácí příbytky Jednoho takového domácího příbytku se týká několik mých dětských vzpomínek. Byl to malý domek v rohu pokoje, kde jsme si s bráchou četli, hráli i spali. Měl okna i dveře, parádní schovka, prostor JEN PRO NÁS a celkově velice kouzelná záležitost. Hra s převleky Nemusíte mít nutně kostým prvotřídní kvality, stačí starší oblečení, které rychle upravíte pomocí stužek nebo kolíků na prádlo a herci jsou tu. Přidejte legrační pohyby, pozměňte hlas, vymyslete příběh a děti budou nadšené!  Lego či jiná stavebnice Myslím, že tady není nutné blíže hru se stavebnicí popisovat, fantazii se meze nekladou. Doporučuji ji jednou za čas někam schovat, uvidíte jak bude po nalezení ještě zábavnější. Prstové barvy Barvy, barvy, barvičky - na trhu je veliká spousta různých pastelek, kříd, voskovek, fixek apod., narazila jsem i na doporučení ohledně barev prstových, do vany nebo na okna. Proč ne? Kreslení je parádní zábava. V tomto věku doporučuji děti posadit do židličky či ke stolečku nebo jim jinak nepřímo omezit prostor pro jejich výtvarnou tvorbu, předejdete tak mnoha čistícím a uklízecím aktivitám po celém domě. Fotoalba Tady musím poznamenat, že ač se vám tenhle nápad bude zdát všední, je to skvělá záležitost a děti moc baví! Prohlížení fotek naše dcera přímo miluje- ukazuje, vykřikuje (nejraději má samozřejmě sebe, potom tatínka, ... nenechte se mýlit, potom je pes a nakonec tichounké a velice nevýrazné "máma"), ale mohla by ty fotky prohlížet dokola snad hodiny, což se může hodit. Čelovka nebo jiná světýlka Čelovka byl nápad sestry mého manžela, skvělý nápad mimochodem. Určitě to zkuste, ve tmě to bude pro vaši ratolest zcela jiný svět! Nemluvě o světýlkách vánočních. Cvičení Pusťte si hudbu a nebo nějaké video, kde cvičí děti a zacvičte si spolu s vašim dítětem. Společný pohyb vás jistě bude bavit. Doporučuji skončit u kotoulů na posteli. Překážková dráha Pokud ji dítě nevymyslí samo, použijte polštáře, židle, stůl či cokoliv jiného co můžete podlézat, přeskakovat nebo obíhat. Bude to prima dobrodružství. Míče, míčky, kuličky Jak už jsem se dříve zmínila v jednom ze svých článků, má dcera miluje vše kulaté- míčky přenáší, hází do kyblíku, kutalí, hází, strefuje se s nimi klidně i mně do obličeje, baví ji! Už jsme zkoušely je i třídit podle barev, jak vyskakují z vody, když je potopíte nebo je nosit na naběračce. Určitě vás napadnou i jiné zábavné aktivity s míčky a balónky.

Pomozte dětem porozumět

Při hře je hlavní úlohou rodiče pomoci pochopit dítěti okolní svět a učinit jej srozumitelným. Jen si představte, kolik je kolem věcí, které vaše batole nezná. Společná hra je tím nejlepším způsobem, jak dětem jejich okolí představit. Nikdy byste neměli hru vnímat jako povinnost, je to zábava a radost, při které se díky vašim dětem na okamžik stanete součástí jejich světa. Tak nač ještě čekáte? Jděte si hrát!
Doma není nuda (1. část)
Dee Autor Dee