Děsí vás u předvánočního úklidu zejména čištění koberců? Jak na to?

Úvodní stránkaDěsí vás u předvánočního úklidu zejména čištění koberců? Jak na to?
4.prosinec 2016 od chlad v rubrikách Bydlení
štítky byt, Bydlení, Úklid

Období předvánočního úklidu právě začíná. Před nejočekávanějšími svátky v roce je vždy mnoho shonu a napětí. Musíme napéct mnoho druhů cukroví, nakoupit dárky, vyzdobit interiér, ale před samotnou výzdobou je nutné interiér dokonale uklidit. Vánoce by měly být svátky klidu, ale právě úklid je pravým opakem. Jednou z nejméně oblíbených činností je vyčištění podlahové krytiny, zejména koberce.

Jak se zbavit skvrn?

Koberce jsou stále jedním z nejoblíbenějších druhů podlahových krytin, ovšem také nejnáročnějším na údržbu. Velmi snadno se zašpiní a odstranění špíny a skvrn je složitější než u ostatních podlah. Nečistoty se vtáhnou až do samotných vláken koberce a pokud se nechají zaschnout, odstraňují se jen velice složitě. Nezáleží na tom, zda se jedná o skvrny od jídla, od pití nebo od bot. Využít na ně lze chemické čisticí prostředky i osvědčené „babské rady“. Některé základní tipy jak se zbavit skvrn na kobercích, můžete najít zde.

Lepší je vyčistit koberec plošně

Čištění koberců je složitou činností a ani po odstranění skvrn pomocí čistidel nemusí být výsledek dokonalý. Jestliže budete čistit jen hodně zašpiněná místa, může mít čištění i špatný efekt. Vyčištěná místa totiž mohou být v porovnání s ostatními částmi koberce mnohem čistší než zbytek. Vlákna se vyčistí od prachu a nečistot a budou "zářit". Na části podlahy tak nebudou vidět nečistoty, ale bude vidět rozdíl mezi vyčištěným a nevyčištěným kobercem. Ideální volbou je vyčistit koberec celoplošně. Což je ovšem s běžnými čisticími prostředky velmi složité a pracné.

Obraťte se na specialisty

K dokonalému čištění koberců je v dnešní době nabízeno mnoho prostředků a technologií. Nákupní cena těch opravdu účinných je i několik desítek tisíc korun. Takové stroje jsou schopné vyčistit vlákna do hloubky od zaschlých skvrn i prachu. Pokud si chcete alespoň trochu ušetřit práci i starosti a chcete dokonalý výsledek, přenecháte čištění koberců specialistům na úklidové služby s profesionální technikou.

 

chlad Autor chlad